Сьогодні важко уявити школяра без мобільного телефону, смартфону або айфону. Вже навіть не стоїть питання - чи потрібен дитині мобільний телефон. Тому поговоримо про те, де закінчується користь цього гаджета для школяра і починаються проблеми для вчителів, батьків і самої дитини.
Зрозуміло, у використанні мобільних телефонів є свої плюси, але і мінусів теж досить. З поправкою на юний вік переваги і недоліки володіння мобільним телефоном виглядають наступним чином:
Безумовно, регулювати використання телефону дитиною повинні ви самі, і вам вирішувати - який телефон купувати дитині і чи дозволяти брати його в школу. Однак краще все-таки утриматися від покупки дорогого гаджета, щоб уникнути неприємностей. І вже точно, телефон у дитини не повинен бути дорожчий ніж ті, якими користуєтеся ви самі. Крім цього, стежте за тим, як дитина користується телефоном в школі. Доцільніше було б, переступивши поріг школи, заховати телефон в сумку і не діставати до закінчення уроків. Це можна робити лише в разі крайньої необхідності.
Деякі вчителі, та й директори шкіл, забороняють школярам мати при собі мобільні телефони і навіть відбирають їх на час уроків. Чи це правомірно? Насправді в Конвенції про права людини немає норм, що регулюють використання мобільних телефонів дітьми в школі. Та й в Конституції України немає розділу, який би регулював це питання. Однак правила поведінки в школі мають право встановлювати адміністрація школи або районний (міський) виконком.
Кладіть дитині на рахунок фіксовану суму грошей на певний період часу. Вчіть дитину культурі спілкування по телефону. Дбайте, щоб вона вчився використовувати мобільний телефон за призначенням - дзвонити і відповідати на дзвінки, демонструйте особистий позитивний приклад.
Надія Іванців, лікар - психотерапевтВам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!