Виховання дітей

Яку тваринку завести для дітей: плюси і мінуси домашніх улюбленців

7yruawtpstphalblsflfqxalgr1ngdh9

«Мамо, хочу тваринку» – рано чи пізно це чують усі батьки. Діти просять завести домашнього улюбленця, бо це мило, тому, що таких мають їхні друзі і через багато інших причин. А батьки задаються питанням: купувати чи ні? І якщо так, то кого? Розповідаємо про плюси і мінуси хатніх звірят.

Хом’як

Хом’яків купують найчастіше. Тому що вони маленькі, миленькі і не потребують особливого догляду. Якщо вам треба буде кудись поїхати з дому на кілька днів, з хом’яком запросто впораються ваші друзі чи сусіди.

Доглядати хомку нескладно навіть дітям, харчування у них недороге.

Проте є і мінуси. ЯК мінімум те, що хом’яки живуть недовго. А дитина встигає прив’язатись. Питання смерті хом’ячка для малюків зазвичай дуже болюче.

Хом’яки шумлять вночі. Так, коли ви і ваші дітки влягаються спати, у хом’яка все тільки починається. Він бігає колесом, розважається і, звісно ж, все це супроводжується шумом. Ще один мінус – якщо вчасно не прибирати у клітці, ви будете вражені дуже неприємним запахом.

Рибки

Риби мовчать. Вони не дуріють. Нічого не погризуть. Нікого не вкусять. Ніяк не нашкодять. А яке естетичне задоволення дивитись на красивий акваріум із кольоровими рибками, правда? Суцільне задоволення.

Залишити рибок також можна на будь-кого без зайвих хвилювань. Годувати їх треба нечасто.

Проте догляду потребує акваріум. І саме вашо чадо навряд чи впорається із миттям риб’ячої домівки. До того ж, якщо корм для риб не коштує надто багато, усілякі причандалля для акваріуму потягнуть на нормальну суму.

Папуга

З папугою жити веселіше. Це однозначно. Особливо із таким, який вміє говорити. І тихо в хаті не буває ніколи. Власне, так виходить, що у ситуації із папугами ми почали із мінусів, тому ними і продовжимо.

Прибирати в хаті ви точно будете частіше. Папуги добрячі свинтуси і люблять смітити. Здогадуєтесь, мабуть, що не лише лушпинням від насіння, так?

Плюси? Вони, звісно, також є.

Папуг не треба вигулювати, папуги дуже рідко хворіють, папуги живуть довго, папуги доволі розумні. Мабуть, достатньо.

Кіт

Про котів і їхні плюси можна говорити багато. Адже ніхто не забезпечить такої затишної атмосфери вдома, як хоча би один кіт. Чи не так? Кіт створює настрій, кота можна погладити, кіт відчуває, коли людина погано почувається, кіт любить ласку, а це вчить дітей доброті. Коти неособливо вибагливі, проте є кілька нюансів і з ними.

По-перше, кіт може мати жорсткий характер. Нечасто, але трапляються такі коти, які настільки сильно вважають себе господарями дому, що до дітей ставляться агресивно.

З котами треба різко вирішувати питання, які стосуються репродуктивної системи, адже кіт буде мітити територію, а кішка «плакатиме» тижнями, якщо ви вчасно не приймете рішення про стерилізацію. Є коти, яких важко навчити ходити на лоток. Вони чітко пам’ятають, хто її образив і запросто будуть мстити цій людині.

Ну і наостанок, але так очевидно: шерсть. А іноді дуже багато шерсті. Все це про котів, улюбленців наших домашніх.

Собака

Собаки – найвірніші друзі. Справді, мабуть, не існує жодної тварини у цілому світі, яка б ніжніше ставилась до свого господаря, аніж добрий пес. Собаки зазвичай прекрасні няньки і навіть полюбляють бавити дітей. Діти не менше прив’язуються до собак. І стають прекрасними друзями.

Не обов’язково заводити велику породу. Ви запросто можете купити маленького песика. Наприклад, тут зібрано ТОП-10 мініатюрних собак.

Із собачих мінусів очевидний той, що собака потребує ретельного догляду. Гуляння, купання, миття лап, підбір відповідного харчування, та ж стерилізація. Все це потребує і грошей, і часу. Тому до купівлі собаки слід підходити дуже і дуже виважено.

Однак яку тваринку ви б не обрали, повірте, ваше життя більше ніколи не буде таким як раніше. Бо новий мешканець у домі – це завжди щось нове і цікаве. Особливо для дітей.