Вагітність і пологи, Другий триместр вагітності, Календар вагітності

Вісімнадцятий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

18_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Про 17 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Сімнадцятий тиждень вагітності

Про 19 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Дев’ятнадцятий тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Можливо, ти зауважила в себе хороший апетит – це дуже властиво для цього та наступного періоду вагітності, адже тепер першочерговим завданням дитинки є ріст. Проте, пам’ятай, що для другого триместру потрібно лише додаткових 340 ккал. Також враховуй свій індекс маси тіла, якщо він менше 19, тобі треба набирати вагу, якщо – більше 24, тоді стеж, щоб не переїдати. Тому вибирай їжу насичену вітамінами та мінералами: свіжі овочі, зелень, салати, ягоди, горіхи та фрукти, – на відміну від їжі з “пустими” калоріями. Пустими калоріями називають їжу, що практично не містить вітамінів чи мікроелементів, – тільки білки, вуглеводи та жири. В процесі приготування їжі, її термічної обробки, будь-які продукти втрачають вітаміни, що руйнуються, та воду, що випаровується. Тому треба прагнути їсти свіжу, термічно необроблену їжу.

Детальніше про індекс маси тіла тут:

Індекс маси тіла

18_tyzhden_vagitnosti_2

Друге ультразвукове дослідження ( УЗД ) має бути проведене в період від 18 тижнів до 20 тижнів плюс 6 днів. На даному етапі можна зауважити проблеми пов’язані з структурними відхиленями. Проте, це знову ж таки зустріч із твоєю дитинкою! Цікаво, чи покаже вона тобі своє личко, чи помахає ручкою, чи повернеться так, щоб можна було роздивитися стать, чи, навпаки, відвернеться від датчика? А уявляєш, як це цікаво для батька дитинки, побачити це чудо?

А твоя дитинка вже дається чути? Якщо ні, не переживай, переважно жінки відчувають вперше рухи дитинки з 16 до 22 тижнів. На початку ці рухи легко сплутати зі звичайними рухами їжі та газів по кишківнику. Проте маля росте, а отже і рухи стають впевненішими й наполегливішими.

Як росте дитинка?

18_tyzhden_vagitnosti_2_foto

Рухи дитини стають активнішими. Важливим для цього тижня є те, що довкола аксонів нервових клітин починають утворюватися спеціальні ізоляційні оболонки з мієліну, як ізоляція довкола електричних дротів. Цей процес мієлінізації нервових клітин триватиме ще з цілий рік після народження дитини. Важливим є те, що це надзвичайно потрібний процес для формування нервової системи маляти загалом. Без цього неможливо уявити розвиток будь-яких рефлексів і рухів дитини.

Статеві органи дівчинки і хлопчика можна розрізнити під час УЗД дослідження.

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.