Вагітність і пологи, Другий триместр вагітності

Сімнадцятий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

17_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Про 16 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Шістнадцятий тиждень вагітності

Про 18 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Вісімнадцятий тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Твій животик росте, твоя матка посередині між лобковою кісткою та пупком. Тепер, сідаючи в машину, зверни увагу як вдягати ремінь безпеки: прищипись тільки діагональною частиною, а поперечну горизонтальну розмісти позаду себе, щоб вона не перетискала дитинку, особливо, у разі різкої зупинки. Намагайся їздити дуже обережно, і, по можливості, зміни місце водія на пасажирське.

. . . . . . .

17_tyzhden_vagitnosti_2

Раджу також відвідати заняття в школі підготовки до батьківства. Заняття розроблені таким чином, щоб допомогти вагітним навчитися основним прийомам догляду за собою під час вагітності, під час пологів та в післяпологовому періоді. Інструктори в таких школах, за звичай, є досить відкритими та готовими допомогти. Добре, по можливості, відвідувати такі заняттям удвох з батьком дитинки. Така спільна наука дозволяє краще психологічно підготуватися до майбутнього батьківства.

Як росте дитинка?

17_tyzhden_vagitnosti_2_foto

. . . . . .

До кінця тижня дитина по довжині (розмір від верхівки голови до краю сідничок) матиме 12,7 см, як добре велике яблуко, важитиме десь також приблизно.

Цей період присв’ячений розвитку шкіри, а саме пігментних клітин, що виробляють пігмент – мелатонін, у зв’язку з чим шкіра не є прозорою. Також розвиваються кістки маляти, вони з м’яких гумоподібних стають міцними ( кальцинованими ).

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.

. .

. .