Кожній майбутній мамі хочеться, щоб період очікування появи на світ маленького дива пройшов спокійно, плавно і приносив тільки приємні, радісні і щасливі моменти. Вагітна жінка, яка мріє виносити і народити здорову і міцну дитинку, повинна дотримуватися кількох важливих і в той же час простих правил. Щоб звести до мінімуму можливі неприємності, що виникають під час вагітності. Не менш важливо врахувати певні важливі питання і під час планування вагітності.
Сьогодні ми разом з Все для дітей (Dityinfo.com) обговоримо важливі питання, які варто врахувати при плануванні вагітності кожній майбутній мамі.
Безпечна вагітність – важливі питання
Чи є у родині Вашій або Вашого чоловіка спадкові хвороби
Деякі хвороби, наприклад, синдром Дауна, синдром Клайнфельтера, є спадковими. Якщо хтось із Вас має родичів, що хворіють на спадкові хвороби, то це може передатись і майбутньому малюку. Проконсультуйтеся із лікарем, перш ніж завагітніти, – він скерує Вам до спеціаліста з генетики.
Чи маєте Ви хронічні захворювання
Якщо Ви хворієте на епілепсію чи діабет, то повинні порадитися з лікарем, перш ніж вагітніти. Адже ліки, які Ви приймаєте можуть впливати на процес запліднення і в подальшому на плід.
У якому віці найліпше народжувати дитину
Ще одне важливе питання про безпечну вагітність, яке турбує майбутніх мам. Найкраще, мабуть, після двадцяти, коли організм жінки повістю готовий до важливих змін, а психіка зможе адекватно оцінити нове становище. Хоча, щораз більше жінок вирішують створити сім’ю пізніше. Варто знати, що ризик вагітності з ускладненнями збільшується коли матері понад 35, а дівчата, що народжують до 18 ризикують народити мертву дитину або з маленькою вагою. Хоча і жінки за 35, і до 18 можуть перенести вагітність добре, якщо регулярно будуть відвідувати лікаря та вести здоровий спосіб життя.
Чи не шкідлива Ваша робота
Якщо ви плануєте вагітність, переконайтеся, що Ви не зазнаєте жодного ризику на роботі, що міг би негативно впливати на вас або на дитину.
Сучасні дослідження довели, що екран комп’ютера та оптичні дисплеї не шкодять майбутній дитині. Тому, якщо Ви впевнені в своїй роботі – працюйте! Рух – це життя!
Чи Ви вживаєте чи вживали оральні контрацептиви
Якщо Ви бажаєте завагітніти, то припиніть вживати таблетки і дайте організмові змогу повернутись до звичайного циклу. Почекайте, доки у Вас минуть 3 місячні цикли, перш ніж завагітніти.
Чи правильно Ви харчуєтесь та чи палите/вживаєте алкоголь
Ви збільшите ймовірність запліднення і народження здорової дитини, якщо харчуватиметесь корисно та різноманітно. Щодо паління та алкоголю, то Вам і батькові варто припинити це, адже випивка та сигарети впливають на плідність обох партнерів.
Вагітність – це дуже відповідальний крок у житті обох батьків. Не забувайте прислухатися до себе, бо хто, як не Ви розумієте свій організм та тіло. Плануючи вагітність, Ви виграєте час у вирішенні різних проблем, зменшите можливий ризик, а якщо це необхідно – усунете їх.
Пам’ятайте: найбільш професійні відповіді на запитання щодо планування саме Вашої вагітності надасть спеціаліст (гінеколог, сімейний лікар, психолог і т.д.)