Планування вагітності

Вітамін Е при плануванні вагітності

vitamin_e_pri_planuvanni_vagitnosti

Про користь вітаміну Е для жінок при плануванні вагітності відомо досить давно. Це з’єднання, яке ще називають «вітаміном молодості», є надзвичайно сильним природним антиоксидантом. Воно допомагає швидкому загоєнню пошкоджених тканин, а що особливо важливо для вагітних, сприяє нормальній роботі матки, плаценти.

Синтезувати «вітамін молодості» навчилися ще в 1930-роки. Сьогодні він випускається в промислових масштабах, входить до складу мультивітамінний лікарських комплексів. Його прийом слід починати лише після детального обстеження майбутньої матері, а нестачу вітаміну Е в організмі встановлює тільки лікар. Причина цього – потенційна шкода сполуки, яка при надлишку може збільшити ймовірність розвитку остеопорозу.

Чому грамотні лікарі рекомендують починати прийом цього препарату ще до радісної звістки про настання вагітності? Вся справа в тому, що процес закладки систем, органів і тканин дитини відбувається в перші тижні вагітності. Вітаміни, як і будь-які інші активні речовини, для повноцінної дії повинні накопичитися в певній кількості.

В середньому, жінка дізнається про свою вагітність на терміні 4-5 акушерських тижнів, а в більшості випадків навіть дещо пізніше. Від щасливої звістки до походу до лікаря і початку вживання вітамінних препаратів може пройти ще кілька тижнів … А цей період якраз дуже важливий для органогенезу.

Ось і виходить, що майбутні батьки починають піклуватися про свого малюка тоді, коли у нього вже закладена нервова система і сформовані зачатки інших основних систем і органів. Якщо уявити, що мама заздалегідь приймала вітамін Е і її кров досить насичена всіма корисними речовинами, то вже в перші хвилини свого розвитку малюк має шанс отримати всі можливі бонуси з маминого організму. Ну а якщо пара свідомо підходила до планування і майбутній тато теж приймав вітамін Е до зачаття, то можна припустити, що сперматозоїд, що запліднив яйцеклітину, достатньо сильний і здоровий, що не може не позначитися позитивно на розвитку дитини.

vazhlivist_vitaminu_e

У чому важливість вітаміну Е

Даний елемент – це ціла група сполук, серед яких найважливішою для людини є токоферол. Він особливо незамінний для жіночого організму, так як сприяє нормальній роботі саме жіночих статевих органів – матки (нормалізує менструальний цикл), яєчників (виліковує дисфункцію).

Також на стадії планування вагітності лікарі нерідко прописують його пацієнткам з порушеним гормональним фоном – вітамін Е нормалізує баланс між гормонами прогестероном і естрогеном. Останнє особливо важливо для тих пар, які відчувають труднощі із зачаттям через порушення гормонального балансу жінки.

. . . . . . . . .

Дозування та протипоказання до застосування вітаміну Е

Але яким би не був вітамін Е незамінним при плануванні вагітності, є у нього і цілий ряд протипоказань. Основне серед них – проблеми з серцем. Препарати з даним елементом, особливо при великих дозах, здатні збільшити ймовірність інфаркту міокарда.

Що стосується побічних ефектів, то вони не такі страшні. У рідкісних випадках може спостерігатися погіршення самопочуття, проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту (діарея, запор), нудота. Прийом полівітамінних комплексів повинен здійснюватися виключно під контролем лікаря, самовільно перевищувати визначену дозування не варто. Безпечним вважається дозування до 1000 мг на день, найчастіше при плануванні вагітності жінкам наказано не більше 400 мг на добу.

Полівітамінні комплекси з вмістом вітаміну Е для жінок при плануванні вагітності – сьогодні один з найпоширеніших способів впоратися з проблемами при зачатті. Тим не менше, їх прийом потрібно здійснювати з обережністю, а необхідність його може визначити тільки лікар.