Вагітність і пологи, Другий триместр вагітності

Шістнадцятий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

16_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Про 15 тиждень вагітності можна прочитати тут:

П’ятнадцятий тиждень вагітності

Про 17 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Сімнадцятий тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Можливо, ти зауважила, що часом губиш баланс або при хотьбі є дещо нестійка? Все добре, це пов’язано з тим, що ростуча матка, дещо змінює твій звичний центр ваги. Тому, якщо ти ще досі ходиш у взутті на підборах, дуже раджу купити собі гарне зручне взуття на рівній, стійкій підошві.

. . . . . . . . .

16_tyzhden_vagitnosti_2

Вважається, що протягом 16 – 22 тижнів жінка має відчути рухи дитини. Вагітні вперше переважно починають відчувати рухи на два тижні пізніше, коли вже відрізняють їх від інших відчуттів у тілі.

Якщо хочеш дізнатися, як відрізнити (поштовхи) дитини та навчитися їх розуміти, про це детальніше читай в статті:

Перші рухи (поштовхи) плоду під час вагітності.

Як росте дитинка?

16_tyzhden_vagitnosti_2_foto

. . . . . . .

Кістки твоєї дитини стають твердими, м’яка хрящова тканина, що виповнювала їх, замінюється кістковою тканиною. Для розвитку кісток потрібне достатнє надходження кальцію та вітаміну Д. Природа придумала так, що навіть якщо в тебе бракуватиме цих речовин, дитинка візьме необхідну кількість в будь-якому разі, а от твої кістки та зуби можуть постраждати. Тому пам’ятай про здорове харчування, вживай їжу багату на кальцій: білий домашній сир, кунжут, молоко або йогурти.

Дитина вільно плаває у амніотичній рідині амніотичного мішку. До кінця тижня об’єм рідини має стати достатнім, щоб, у разі потреби (лікарських показів), зробити без надмірної шкоди для маляти амніоцентез – дослідження амніотичної рідини набраної шляхом проколу.

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.

. .

. .