Вагітність – це цікава подорож! З кожним тижнем у твоєму організмі відбуватимуться неймовірні зміни. Твоя дитинка розвиватиметься і почне контактувати з тобою ще в животику. Спробую бути тобі хорошою подругою в цій мандрівці й допомогти фаховими порадами.
Маєш звикнути, що твій акушер-гінеколог буде рахувати вагітність від дати першого дня останньої менструації. Хоча розвиток дитинки, насправді, почнеться з моменту запліднення яйцеклітини. Запліднення можливе лише після овуляції яйцеклітини ( звільнення її з фолікулу у просвіт маткової труби ). Найчастіше це відбувається на 14 день від початку менструації, у жінок з 28-ми денним менструальним циклом.Така “плутанина” склалась історично, бо колись технічно неможливо було визначити момент овуляції ( момент готовності яйцеклітини бути заплідненою ). Тому найпомітнішою подією, що передувала початку вагітності, визначали перший день останньої менструації. Наприклад, акушер-гінеколог записує, що маєш 12 тиждень вагітності, хоча твоїй дитинці лише 10 тижнів.
Отже тепер ти знатимеш, що перший і другий тиждень вагітності – це періоди підготовки.
Як належно підготуватися до вагітності читай також у статті:
Важливі питання при плануванні вагітності. На що звернути увагу
Коли шанси завагітніти найвищі? Читайте у статті
Коли найкращий час завагітніти?
. . . . .
Зміни в твоєму тілі:
В тебе відбувається менструація, а яйники (статеві залози) вже готуються до майбутньої можливої вагітності.
На схемі можна побачити процес дозрівання фолікулів – це такі міхурці в яких дозрівають яйцеклітини в оточені допоміжних клітин, які є дуже необхідні для розвитку яйцеклітин та виробітку необхідних жіночих гормонів, а саме естрогену, а згодом і прогестерону.
Про другий тиждень вагітності можна прочитати тут:
Другий тиждень вагітності
Автор: Летнянчик Ольга, лікар
Про правильне харчування читай: