Вагітність і пологи, Календар вагітності, Планування вагітності

Другий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

2_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Отже другий тиждень вагітності, знову ж таки, це час підготовки до можливої вагітності, до справжньої подорожі довжиною 38 тижнів. Чого чекати і на що варто звернути увагу?

Другий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Твої місячні мають завершитися. Настрій має стати кращим. Це пов’язано з тим, що дозріваючі фолікули, в яких знаходяться яйцеклітини, починають виробляти жіночі гормони. На другий тиждень після менструації – це естроген, гормон “жіночності”. Естроген впливає на стан шкіри, волосся, ти краще виглядаєш. Також естроген впливає на жіноче лібідо, – ти можеш почувати себе більш грайливо, в піднесеному настрої.

Менструальних кров’янистих виділень на початок другого тижня здебільшого вже не має бути. Натомість слизова зовнішніх статевих органів має стати більш вологою. Ближче до настання овуляції цервікальний слиз ( виділення з шийки матки, що виділяються з вагіни ) стає прозорим і еластичним, схожим до яєчного білку. Власне прозорий, еластичний, тягучий слиз і є ознакою овуляції, а, отже, і плідного періоду в жінки. Тобто власне зараз найкращий час мати статеві стосунки, якщо хочеш зачати дитину!

Більш детально про це у статті:

Коли найкращий час завагітніти?

2_tyzhden_vagitnosti_zminy_v_jajnyku

На схемі яйнику можна побачити зміни, що відбуваються протягом другого тижня.

Про 1 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Перший тиждень вагітності

Про 3 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Третій тиждень вагітності

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.

Про правильне харчування вагітних читай:

Харчування при вагітності по тижнях