Вагітність і пологи, Другий триместр вагітності, Календар вагітності

Двадцять другий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

22_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Про 21 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Двадцять перший тиждень вагітності

Про 23 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Двадцять третій тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Напевно ти вже зауважила, що в тебе змінилась волосся. Переважно під час вагітності волосся стає густішим, швидше масніє. Намагайся мити волосся натуральними, без великої кількості додатків шампунями. Насолоджуйся гарним волоссям! Хоча є жінки, які не зауважують особливих змін. Якщо ти стежиш за якістю харчування, їж багато свіжих овочів та фруктів, тоді стан твоєї шкіри та волосся має покращуватися.

Стосовно шкіри, то вона також переважно має гарний вигляд. Проте збільшене утворення жирів, може провокувати появу вугрів (акне). Доброю порадою є – підібери собі хороше мило, очишувальний міцелярний розчин, що не містить зайвих штучних компонентів та не подразнює чутливу шкіру обличчя.

22_tyzhden_vagitnosti_3_foto

Окрім приємних бонусів пов’язані з гарним виглядом шкіри, тебе може засмутити поява пігментних плям чи збільшення вже існуючих. На жаль, це дійсно пов’язано з вагітністю й зникне лише після пологів. Пам’ятай, що пігментні плями можуть швидко “згоріти” на сонці, тому використовуй сонцезахисні креми.

Ростучий животик буде сприяти появі розтягів. Розтягнута шкіра може неприємно чухатися, пекти, бути надмірно чутливою. Раджу підібрати хороший крем і періодично змазувати шкіру живота. Загалом добрий догляд за шкірою, змашування тіла кремом після душу – мають стати звичками догляду за собою. Також носіння поясу для вагітних дещо допоможе попередити розтяги на тілі. А найсновніше – це стеж за своєю вагою, намагайcя збільшуватись у масі тіла в рекомендованих межах.

Як росте дитинка?

22_tyzhden_vagitnosti_2_foto

На цьому тижні відбуватиметься розвиток органів чуття дитини. Малятко вчиться пізнавати світ на дотик, торкається обличчя, дотягується до пупкового канатика (пуповини), хапається за нього. Не переживай, пуповина міцна. Важливим для малюка є слух. Будучи всередині животика, насправді, дитинка перебуває в досить “шумному” середовищі. Вона чує серцебиття мами, її голос, добре відгукується на приємні мелодії, але й лякається чогось голосного та несподіваного. Тому не забувай спілкуватися зі своєю дитиною, співати їй колискові.

Рухи дитинки – це можливість відчути контакт з малям, що є ще у животику. Незабаром ти розрізнятимеш, коли дитинка спить, коли бавиться, а коли налякалася.

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.