Багато батьків не надають значення тому, що говорять їхні діти. Вони вважають, що нічого важливого і потрібного дитина сказати не може, але вони глибоко помиляються. Трапляється так, що у дорослих виникають проблеми і рідко можна знайти того, хто б вислухав і допоміг. Діти діють за тим же принципом: хочуть, щоб їх слухали і звернули увагу.
Взагалі, для вирішення будь-яких проблем, потрібно просто подивитися на те, як грає дитина, як розкладає іграшки навколо, щоб краще вивчити кожну окремо. Так потрібно поступати і дорослим зі своїми нагальними проблемами: просто розкласти все «по поличках» і рішення відразу знайдеться. Наприклад, у більшості батьків виникає питання: «Куди поділися гроші з кредитної картки, адже нічого такого не купували?»
Просто подивіться на дитину і уявіть на що б вона витратила гроші, якби їй дали картку: на різні іграшки, машинки і пістолети. І тоді стає зрозуміло, що ми, дорослі, зробили так само: придбали «іграшки» для себе – це різні флешки, якими ми ще не використовувалися, та й особливо не було такої необхідності в їх купівлі; нова [urlhttps://cikavoinfo.com/cikavo-vmiti/yak-postaviti-apostrof-u-microsoft-word-bez-perehodu-na-angliisku.html]клавіатура[/url], яка все ще лежить в коробці. Щоб уникнути придбання цих непотрібних «пожирачів бюджету» потрібно дотримуватися золотої середини.
До цього треба привчати дитину з маленька, а щоб було зрозуміло на дитячому рівні, навести приклади: «Якщо багато гуляти на сонці, то буде тепловий удар, а якщо замало – матимеш хворобливий вигляд». Тому будь-який похід в спортзал потрібно сприймати по-дитячому – як «гру».
Можна зібратися з друзями або колегами і «сколотити» футбольну або волейбольну команду, адже діти разом грають на дитячому майданчику. А для того щоб зібрати команду, потрібно дружити як в дитинстві. Тому необхідно бути уважними і терплячими як по відношенню до команди, так і до дитини. Особливо терпіння потрібно тоді, коли маленькі «чомучки» задають багато питань і необхідно знайти найбільш прийнятні відповіді для малюка, адже цікавість – це один із засобів пізнання світу.
У дітей можна повчитися тому, як заводити нові знайомства, вмінню швидко здружуватися і знаходити собі нові заняття. Більшість дорослих вміють швидше розгубили старих друзів, а нових завести вже не виходить. Можна почати знайомитися з іншими батьками у дворі, де грають ваші діти, підтримувати контакти, ходити один до одного в гості. Буде і вам цікаво, і дітям весело. Ще можна скооперуватися з іншими батьками і облаштувати дітям сучасний дитячий майданчик зі спортивними комплексами.
Якщо батьки хочуть, щоб у них з дитиною були доброзичливі і довірчі відносини, то потрібно намагатися не приносити роботу додому, а залишати її за зачиненими дверима офісу. А щоб зовсім забути про неї вдома, просто смійтеся разом з дитиною. Адже діти багато сміються і навіть не підозрюють, що сміх допомагає розслабитися, веде до життєвої гармонії і допомагає розташувати до себе людей.
А для того щоб у батьків був гарний настрій весь день, потрібно спільно снідати і вечеряти. Це об’єднує сім’ю. До речі, за столом можна обговорити плани кожного на день або ж дізнатися, як у кого пройшов день, що було цікавого.
Будьте уважні і терплячі до дітей, адже істина говоритиме їх устами, а ще вони знають найпростіший рецепт щастя – жити і отримувати задоволення від життя!
Надія Іванців, лікар – психотерапевт