Дитяча кімната, Розвиток дітей

Топ-10 книг для дітей та підлітків

knigi_dlya_ditei_ta_pidlitkiv

Затяжний карантин, який загнав нас усіх в обмежений простір, спричинив чимало незручностей. Здавалося б, коли, як не в такий час, діти мали б узятися за книги. Але натомість вони «зависають» у ґаджетах і дедалі менше тягнуться до паперових видань. Знайомо? Можливо, ваші діти ще не знайшли дійсно цікавих книг? До вашої уваги – підбірка з десятка історій, які варто почитати дітям молодшого віку та підліткам. Усі ці твори легкі до прочитання, цікаві, актуальні й сучасні. Більшість із них – це серії з кількох книг. Запропонуйте своїм дітям – їм обов’язково щось припаде до душі. Тим паче, що складала цей ТОП-10 їхні ровесниця-підліток, а не нудні дорослі.

1. Серія книг про суперкрутих («Хто проти суперкрутих?», «Суперкруті догралися», «Привиди проти суперкрутих» і «Таємниця суперкрутих», автор – А. Аудгільд Сульберґ)

Ця серія книжок – про життя підлітків, ворожнечу та дружбу, пошуки себе та шляхи порозуміння між «суперкрутими» й іншим світом. Дівчина-підліток на ім’я Анне-Беа – з «нижчої касти» в школі. Потрапила вона туди, оскільки є альбіноскою та має проблеми із зором. Касти ж у їхньому класі утворилися через трьох «суперкрутелиць», як їх усі називають. Ці дівчата вважають себе дуже крутими й жахливо поводяться з однолітками, молодшими школярами й навіть з учителями. Дівчинці нелегко, адже навіть коли вона просто проходить коридорами школи, на неї кидають співчутливо-глузливі погляди. На початку навчання в Анне-Беа був лише один друг, теж із «нижчої касти». Проте «суперкруті» не завжди залишаться такими.

2. Серія книг про життя Уди та її друзів («Привіт, це я!», «Абсолютно не цілована», «Суперліто» і «Happy end», автор – Ніна Е. Ґрьонтведт )

Серія книг про Уду. Дівчина веде особистий щоденник, і кожна книга із серії – це новий щоденник. Уда розповідає про своє життя та про особливі події в ньому. Насправді у світі Уди доволі цікаво, в неї є весела подруга, а ще – сестра, яку Уда недолюблює і з якою повʼязано чимало різноманітних пригод і не завжди приємних ситуацій. Але все змінюється вже в кінці першої книги.

3. Пригоди Малого Вовчика (автор – Іан Вайброу )

Ця серія книг ніби створена для тих хлопчаків, які не надто люблять читати, але не втомлюються бешкетувати. Малий Вовчик, на превелике розчарування його батьків, вдався занадто добрим. Тож батьки написали листа до дядька Малого Вовчика – Вовчила Хижачила, який мав власну школу, де навчали бути жорстоким і злим вовком. Відтак Вовчик подався в ліс до дядька. Майже щодня він пише своїм батькам про те, що відбувається з ним і довкола нього. Усі книги про Малого Вовчика повністю складаються з листів: веселих, смішних, оригінальних і іноді не надто грамотних, адже Малий Вовчик лише вчиться. А ще – часто втрапляє у різноманітні халепи.

4. Серія книг про Джуді Муді (автор – Меґан МакДоналд)

Смішна й легка для читання серія з 10 книг про дівчинку Джуді Муді, в якої дуже часто змінюється настрій. То вона весела, то зла, то сумна… У неї є навіть спеціальний набір олівців. Джуді має класних друзів і класне життя. У неї є молодший брат, кішка й невгамовна фантазія.

5. «36 і 6 котів» (автор – Галина Вдовиченко)

Три книги з цієї серії розповідають про 36 і 6 котів, які є волоцюгами. Точніше – були ними, доки всіх котів не прихистила пані Крепова зі своїм сином Стасом. Тепер коти живуть у пані Крепової на балконі, і їм це страшенно подобається. Коти й кицьки поділені на декілька груп, кожен із них вирізняється певними талантами. Ці книги точно писала авторка, яка розуміється на котячій психології та щиро любить пухнастих чотирилапиків. Історії сповнені інтриги та гумору і дуже цікаві.

6. Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей (автор – Бодо Шефер)

Ця історія про пса Мані доволі відома серед дітей і дорослих. Її автор, усесвітньо відомий бізнесмен і фінансовий консультант, просто й легко навчає розумно поводитися з грошима. Дівчинка Кіра, чиї батьки купили будинок і тепер мають проблеми з грошима, одного разу на прогулянці побачила собаку – великого білого лабрадора. Вона попросила батьків узяти пса додому, і вони погодилися. Собаку назвали Мані (з англійської мови – «гроші»), тому що він відгукувався на цю кличку. Як виявилося, пес умів розмовляти! Він навчив дівчинку розпоряджатися грошима й економити їх. Продовження історії – у книзі «Кіра і таємниця бублика». Кіра, яка навчилася правильно розпоряджатися з грошима, тепер ознайомиться з правилами життя, які допомагають ставити мету й досягати її.

7. Полліанна (автор – Елеонор Портер)

Книга про дівчинку-сироту. Мама назвала її Полліанною, на честь своїх рідних сестер: Поллі та Анни. Анна також померла, тож опікуни дівчинки після смерті її батьків написали Поллі. Та погодилася взяти Полліанну до себе. Жінка була «правильною» і похмурою, цілковитою протилежністю жвавої і веселої Полліанни. Улюбленою грою дівчинки була гра «в радість», якої її навчив батько. Полягала вона в тому, щоб знайти щось хороше в будь-якій ситуації, навіть якщо це тяжко. Живучи з тітонькою Поллі, дівчинка навчила бавитися «в радість» майже все містечко. Невдовзі ж Полліанні самій довелося вчитися шукати позитив у дуже складній ситуації… Книга має продовження: «Полліанна дорослішає».

Цікаве відео на нашому каналі: Листівка на День матері з фетру

8. Незвичайні пригоди Алі (автор – Галина Малик)

Трилогія про дівчинку на ім’я Аля, яка мала звичку кидати все розпочате й не доробляти жодної справи. Насправді її звати Галя, але коли вона була малою, то називала себе Алею – так і прижилося. Скоро буде день народження бабусі, і Аля вирішила вишити їй у подарунок рушник. Але, вишивши один хрестик, узагалі забула, що не закінчила подарунка, аж поки не осоромилася на самісінькому святі… Саме того дня в кімнаті Алі з’явився чоловічок без одного кеда на нозі та відправив її в країну Недоладію. Там з дівчинкою трапилося багато пригод Аля знайшла нових друзів і навчилася таки довершувати початі справи.

9. Елла та друзі (автор – Тимо Парвела)

Три історії про фінську дівчинку Еллу. У першій дівчинка потрапила в перший клас. Усі першокласники дуже різні, вони мають різні звички, потреби, клопоти й радощі. Тож не дивно, що на Еллу чекає багато пригод з однокласниками та з їхнім учителем. Кожна сторінка цієї книги сповнена гумору, а іноді пригоди й бешкети дітлахів такі кумедні, що ви точно будете реготати.

10. Марічка і Червоний Король (автор – Марина Рибалко)

Дівчинка Марічка напередодні свого дня народження вийшла на вулицю, до збудованого вдень із друзями снігового замку. Вона дуже хотіла потрапити всередину й навіть уявляла, як там, мабуть, гарно. Аж раптом двері замку відчинилися – і дівчинку привітали охоронці. Чи то замок почав збільшуватися, чи то Марічка – зменшуватися, але вона потрапила всередину. Виявилося, що це вхід у чарівне королівство. Останнє, що побачила і почула Марічка – бабусю, яка кричала їй не заходити в замок. Але дівчинка не послухала, і тепер її треба звідти виручати. Друзі Марічки також потрапляють у чарівну країну й вирушають на пошуки дівчини. А з нею в той час сталися неймовірні пригоди. Книга з трьох частин.