Розвиток дітей

Ігри для розвитку уваги у дітей

Увага у дітей нерозривно пов’язана з такими якостями, як посидючість і зосередженість. Розвиваючи і підвищуючи стійкість уваги дитини, батьки одночасно допомагають їй оволодіти навиком зосередженості і стати більш посидючою. Добре розвинена увага у дитини – запорука успішного навчання в школі! Існує величезна кількість ігор, завдань і вправ на розвиток уваги у дітей.

Граючи в ігри на розвиток уваги з дітьми, використовуйте принцип «від простого до складного». Слідкуйте за тим, щоб завдання були не надто складні для дитини, щоб вона з ними справлялася і не втрачала віри в свої сили. Якщо інтерес дитини до гри пропав – не наполягайте, запропонуйте цю гру наступного разу. Не забувайте хвалити малюка за успіх і правильні відповіді.

Ігри та завдання на розвиток довільної уваги у дітей

Розвиток довільної уваги у дітей: гра «Мавпочки»

Для гри знадобляться два однакових набори з 5-7 кубиків. Чим молодша дитина, тим менша кількість кубиків має бути в наборі.

Перед початком гри задайте питання і розкажіть правила гри: «Хто знає, хто такі мавпочки?» – Запитайте дитину. – «А що мавпочки люблять робити найбільше? Найбільше мавпочки люблять передражнювати і повторювати все що бачать. Давайте пограємося в мавпочок. Я буду будувати, а ви повторюйте все за мною, і мої рухи і те, як я складаю кубики »

Потім починайте складати різні фігури і конструкції з кубиків, а діти за вами нехай повторюють. Для гри можна використовувати не тільки кубики, але і інші відповідні матеріали. Наприклад, рахункові палички, картки, деталі конструктора.

mavpenyata

Розвиток довільної уваги у дітей: гра «Мавпочки танцюють»

У цю гру можна грати як вдома, так і на прогулянці або в будь-якому іншому місці. Це варіація на тему гри «Мавпочки», тільки без кубиків або інших допоміжних матеріалів.

Запропонуйте дитині копіювати всі ваші рухи так само, як це роблять мавпочки. І показуйте різні рухи: піднімайте руки, плескайте, присідайте і так далі. Рухи змінюйте і поступово швидкість зміни рухів збільшуйте. Дитина має встигати повторювати всі рухи за вами.

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Розвиток довільної уваги у дітей: гра «Попелюшка»

Для гри знадобляться жменьки трьох різних круп: квасолі, гороху і сочевиці.

Змішайте по кілька горошин кожної крупи в невеликій мисці і запропонуйте дитині розібрати суміш з круп. Дитині треба буде вибрати з мисочки кожну крупу в окремі тарілочки, або просто купки.

popelyushka

Для трирічного малюка досить буде по 5-7 горошин квасолі і гороху. П’ятирічній дитині можна давати розбирати змішані рис, гречку і сочевицю.

У цю гру можна грати на кухні, поки мама (або хтось із дорослих) готує їжу. В такому випадку мама просить дитину, допомогти їй навести порядок.

Розвиток довільної уваги у дітей: гра «Стрибає жаба»

Для гри знадобиться аркуш паперу, на якому намальовано квадрат з 9 клітинок: 3 на 3. У центрі квадрата намалюйте або наклейте вирізану з паперу жабу.

Дорослий кладе лист перед малюком і пропонує йому подумки переміщати жабу по квадратах. Дорослий починає гру і говорить: «вгору», «вправо», «вниз», «вліво», «ще раз вліво». Дитині треба плеснути в долоні, коли жаба «вистрибнула» за межі квадрата. Після цього гра починається спочатку.

zhaba

Перед початком гри переконайтеся, що дитина орієнтуються на аркуші паперу. Покажіть їй, де верх, низ, право і ліво. На прикладі поясніть малюкові, як стрибає жаба, показуючи олівцем на потрібні квадрати. Обов’язково покажіть, як жаба вистрибує за межі квадрата і що в цей момент треба плеснути в долоні.

Читайте також на Все для дітей (Dityinfo.com):

Розвиваємо увагу у дітей (зорова увага)

Ігри та вправи для розвитку слухової уваги для дітей

Розвиток довільної уваги у дітей: гра «Ґудзик»

Для гри знадобляться два однакових набори з 3-7 різних гудзиків, два ігрових поля – квадратні аркуші паперу, розділені на клітини і такого ж розміру два чистих аркуші.

Сядьте з дитиною один навпроти одного. Перед собою і перед дитиною покладіть набір гудзиків, ігрове поле і чистий аркуш паперу. Почніть гру, розставивши на своєму полі на різних квадратах 3 гудзики. Запропонуйте малюкові запам’ятати, як вони лежать. Дитина має подивитися і запам’ятати де який ґудзик лежить. Після цього закрийте чистим аркушем паперу своє ігрове поле, а дитина повинна повторити розташування гудзиків на своєму полі.

gudziki

Якщо дитина вгадує, хід переходить до неї, і тоді вона на своєму полі викладає гудзики. Вам треба запам’ятати і коли малюк закриє своє ігрове поле папером, викладіть гудзики на своєму полі. Поступово гра може ускладнюватися і гудзиків ставати більше.

Коли діти підростають, то їх можна садити грати в цю гру самостійно по два гравці за столом. Головне пояснити їм правила гри і простежити, що вони правильно все зрозуміли.

Розвиток довільної уваги у дітей: гра «Знайди літеру»

Для гри знадобиться невеликий текст, надрукований великими літерами і ручка.

Дайте дитині текст (навіть якщо малюк ще не вміє читати) і покажіть, яку букву треба підкреслити. Якщо у дитини увага ще погано розвинена, то намалюйте букву, яку треба підкреслювати на окремому аркуші, і покладіть його перед дитиною. Поясніть, що переглянути треба кожен рядок. Потім змініть і ускладніть завдання. Наприклад: «Закресли букву Б, і підкресли букву С».

znaidi_literu

Для триліток підійдуть 2 – 3 речення великим шрифтом. Чим краще справляється малюк, тим більше слів додається в текст. П’ятирічній дитині можна давати тексти з 2 – 3 абзаців.

Розвиток довільної уваги у дітей: гра «У пошуках скарбів»

Попросіть дітей пошукати і принести вам якісь предмети або речі. Якщо гра проходить вдома, можна попросити дитину принести кубик, ляльку, книжку і олівець. На вулиці можна попросити дітей принести паличку, листочок, камінець. Якщо дитина вміє рахувати, то їй можна ускладнити завдання: «Принеси мені 3 палички, 1 камінчик, 5 травинок і 2 жовтих листочки».