Дитяча кімната

Скільки іграшок потрібно дитині 1-2 років

skilki_igrashok_potribno_ditini

Скільки і яких іграшок потрібно дитині до двох років? Мабуть усі батьки задумуються над цим бпитанням, коли кількість куплених і подарованих іграшок вже не влазить у дитячу кімнату. Які іграшки залишити, а які роздати і викинути? Сьогодні Все для дітей (Dityinfo.com) пропонує до вашої уваги приблизний список іграшок, що потрібні дитині 1-2 років.

lyalka

Іграшки для дитини 1-2 років: лялька

Не важливо, хлопчик у вас або дівчинка: будь-якій дитині потрібна хоча б одна гарна гарна лялька. Батьківські почуття, як і материнські, треба виховувати з пелюшок. Багато хлопчаків із задоволенням доглядають ляльок, катають їх в колясці і укладають спати. Нічого дивного в цьому немає.

mashinka

Іграшки для дитини 1-2 років: візочок

Не обов’язково купувати саме візочок. Це може бути тачка, вантажівка з платформою, що завгодно для перевезення іграшок.

derevyani_kubiki

Іграшки для дитини 1-2 років: кубики

Багато різних за формою і кольором дерев’яних деталей. Це дуже універсальна іграшка, яка розвиває уяву. Кубики можуть бути будиночками, меблями для лялькового будиночка, рахунковим матеріалом. А ще можна уявити, що це шматочки пирога, і годувати ними ляльку; кубики можуть перетворитися в паровоз або в вежу. Можна вантажити їх у візок. Діти самі підкажуть вам ще десяток способів гри з кубиками. Продумайте заздалегідь коробку для кубиків, щоб було зручно їх зберігати.

posud

Іграшки для дитини 1-2 років: посуд

Це не просто набір дитячої посудки з магазину (хоча і він не завадить). Купіть або знайдіть на своїй кухні кілька контейнерів різних розмірів, мисочки, пляшечки від молока, йогурту, різні кришечки, ложечки. З таким посудом діти граютися набагато цікавіше. Ви напевно помічали, що малюкові потрібна саме ваша чашка, саме та ложка, яка лежить в столі, а все тому, що вони справжні! Можна взяти найпростіший набір пластикового посуду для пікніка, вийняти з нього всі ножі і виделки, додати кілька кришечок-пляшечок – і все, ваша дитина зайнята надовго. Можна звільнити для всього цього добра нижню шафку на кухні – тоді малюк не буде заважати вам, поки ви варите суп.

Іграшки для дитини 1-2 років: серветка.

Просто шматочок тканини. Не вірите – перевірте на своїй дитині. Серветка – дуже універсальна річ. Це і килимок, і пелюшка для ляльки, і скатертина, і плащ. Під ним можна ховати іграшки, можна ховатися самому, а можна ховати маму. Можна використовувати звичайну дитячу пелюшку.

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Іграшки для дитини 1-2 років: мотузочка

Метровий відрізок красивої мотузочки. На мотузочку можна нанизувати предмети, наприклад, кільця від штор. Мотузочку можна запихати в пляшку, можна прив’язати до неї що-небудь і возити за собою на повідку. Можна чіпляти на неї прищіпки. Якщо дитина зовсім маленька, можна зробити з мотузочки слінгобуси. Рекомендуємо гратися з мотузкою під наглядом дорослого, щоб уникнути травм і задушення.

konteiner_z_krupoyu

Іграшки для дитини 1-2 років: контейнер з крупою

Візьміть досить великий контейнер і насипте в нього будь-якої крупи: гречка, рис, горох, квасоля – все, що знайдете в кухонній шафі, можна змішати кілька круп. Перед грою для полегшення прибирання варто постелити на підлогу однотонне покривало, а в центрі поставити контейнер. Краще стелити саме однотонну тканину, щоб крупа не зливалася з малюнком.

Як гратися? Можна взяти миски і пляшечки з посуду, пару кубиків, щоб їх ховати і закопувати в крупі. Можна насипати крупу в пляшку і гриміти, як брязкальцем. Дитина буде щаслива. У такому контейнері можна зберігати всі дрібні іграшки. Тільки стежте, щоб малюк не їв крупу і не засунув її в ніс. Гратися потрібно строго під наглядом, а зберігати таку коробку краще в недоступному для дитини місці.

knizhki

Іграшки для дитини 1-2 років: книжки

Не обов’язково мати велику бібліотеку, але нехай це будуть якісні красиві книжки перевірених авторів з гарними ілюстраціями. До речі, перші книжки для дитини легко зробити самому з простого фотоальбому. Роздрукуйте фотографії членів сім’ї, улюблених іграшок або тварин і підпишіть їх великим шрифтом і вставте в невеликий фотоальбом. Підберіть картинки на різні теми, наприклад: тварини, іграшки, транспорт, одяг.

Іграшки для дитини 1-2 років: спортивний куточок

В ідеалі, звичайно, мати вдома дитячий спортивний комплекс. Однак якщо у вас мало місця, не впадайте у відчай. Завжди можна повісити турнік з кільцями в отворі дверей, а на стіну прикріпити зручні скелелазні зачіпки. Було б бажання.

myachiki

Іграшки для дитини 1-2 років: м’яч

А краще декілька різних м’ячиків. Наприклад, простий гумовий м’яч для гри на вулиці, м’якенький м’ячик з тканини і м’ячик, набитий крупою, для гри вдома.

igrashki_dlya_vulici

Іграшки для дитини 1-2 років: іграшки для вулиці

Відерце, формочки, лопатка, сито, той же м’яч, можна мати машинки, щоб навантажувати їх піском. Вуличні іграшки зручно зберігати у візочку під сидінням.

Іграшки для дитини 1-2 років: м’які іграшки

Варто залишити всього дві-три улюблених м’яких іграшки. Позбавляйтеся від всього цього китайського барахла, до того ж вони збирають пилюку.

Іграшки для дитини 1-2 років: коробка для малювання

Це проста коробка з папером, олівцями, фломастерами, фарбами тощо, яка зберігається, наприклад, високо на холодильнику і видається на вимогу дитини.

Іграшки для дитини 1-2 років: сумка

Купіть або зшийте дитині просту ганчір’яну сумочку або рюкзак. Спочатку це буде просто весела гра, коли іграшка раптом зникає в сумці і знову з’являється. Зате потім малюк зможе сам брати свої іграшки і речі в дорогу, відчуваючи тим самим свою значимість.

Не так вже й багато вийшло іграшок. Всі вони помістяться в невеликій шафі або на полиці стелажа, а ви звільните в будинку купу місця, яке зараз займають непотрібні іграшки. Всі перераховані іграшки універсальні, з ними можна грати багатьма способами, вони прості і недорогі. Цей список, звичайно, не аксіома, але він становить основу, до якої ви можете додавати свої іграшки.