Дитяча кімната

Безпека дитини вдома: ванна, дитяча та інші кімнати в будинку

Кожен будинок індивідуальний, тому важливо, щоб ви самі стежили за простором. Однак є одне дуже універсальне правило, яке допоможе вам у створенні безпеки домашнього побуту дитини. Звучить воно дуже просто: подивіться на цей світ очима дитини. Якщо дитина ще тільки повзає по будинку, проповзіть її улюбленими місцями. Якщо вже робить впевнені кроки, встаньте навпочіпки і пройдіть її траєкторію руху по кожній кімнаті. Напевне, ви одразу виявите багато цікавого у вашому будинку, а заодно і приберете зайві небезпечні предмети.

Безпека дитини вдома: двері

У малюків не дуже добре розвинений бічний зір, тому вони можуть поквапитися вбігти в будинок, не розрахувавши швидкість закриття дверей і траєкторію свого руху. І ось вона – перша травма! Тому радимо вам ласкаво покласти дитині руку на голову, щоб вона не стукнулася об одвірок.

Безпека дитини вдома: коридор

Діти часто бігають по квартирі не помічаючи перешкод. Тут знову може підвести бічний зір.


Взуття
Постарайтеся прибрати на шляху маленького «вихору» доросле взуття.


Тумбочки
Всі виступаючі кути тумбочок і інших меблів можна закрити шаром товстого матеріалу – наприклад, поролону.

Безпека дитини вдома: вітальня

Мабуть, найцікавіше місце для перевірки ваших нервів на міцність. Вітальня зберігає багато спокус:


Шнури
Красиві шнури, які ведуть в «прекрасну невідомість»: потягнувши за них, малюк може перекинути на себе праску, телефон та іншу великогабаритну техніку.


Розетки
Не менш цікаві малюкові розетки, в які можна вставити ті самі шнури. На них краще відразу поставити заглушки.


Скатертини
Скатертини на столах у вітальні, за які можна потягнути і перекинути на себе весь вміст столу. Просто прибирайте їх.


Підлога
Всілякі дрібні предмети на підлозі так і хочеться засунути в рот! Уважно огляньте підлогу, щоб на ній не залишилося «дрібних спокус». Тим самим ви сворите безечний простір для дитини.


Балкон
Балкон – ще одна маленька кімната. Не тримайте його відкритим, а якщо тримаєте, то краще відразу приберіть усі гачки на дверях в зоні досяжності дитячого росту: дитина може закритися і потім не відкрити двері.


Комод
Окремої уваги заслуговують ящики комоду і інших меблів: перше місце, куди лізуть непосиди. На щастя, зараз існує маса кріплень для забезпечення виключно батьківського доступу до ящиків.


Гострі кути меблів і дверей
Тут, як і у випадку з коридором, необхідно убезпечити малюка від зіткнення з гострими кутами м’якими насадками або матеріалами.

Безпека дитини вдома: кухня

Кухня вимагає чи не найбільше уваги, ніж всі інші кімнати в будинку. Маляті обов’язково буде цікаво приготувати вечерю разом з вами, дістати з полиці, покрутити в руках млинки для солі та інше кухонне начиння. На кухні найкраще весь час перебувати з дитиною. Але буває, що дитина випадково заповла або зайшла туди в момент вашої відсутності.


Шафи
Кращий друг молодої мами – кріплення на всі шафи. Особливо на нижні, більш доступні для дитини.


Електронні прилади та плита
Всі прилади краще завжди тримати вимкненими. Це зручно робити, коли вони підключені до одного блоку живлення.


Столи
Принцип чистого столу – мінімум предметів.


Пральна і посудомийна машинки
Особливий інтерес у дітей викликають пральна і посудомийна машинки. Дітворі зазвичай цікаво за ними спостерігати. Вони не несуть небезпеки і іноді навіть допомагають малюкам заснути, але ваше дитя може ненароком запустити не ту програму або відключити прання. В умовах тотальної відсутності часу у молодих батьків – неприємно. Тому прати і мити посуд краще ввечері, коли малюк вже солодко спить.

А при необхідності використання електроприладів під час неспання малюка, включіть функцію захисту від дітей.

Безпека дитини вдома: ванна кімната

Ванна кімната, як і кухня, є досить небезпечною зоною для маленького дослідника. Краще буде перебувати разом з ним, однак, на деякі речі слід звернути особливу увагу.


Побутова хімія
Ванна може становити небезпеку, в першу чергу, предметами побутової хімії на підлозі і нижніх полицях меблів. Краще поставити все якомога вище.


Килимок і підлога
Якщо малюк ще не дуже добре ходить, він також може посковзнутися на підлозі або на килимку. Слідкуйте, щоб килимок був у тісному контакті з підлогою, витирайте калюжі.


Крани
Дитина може захотіти покрутити крани з водою, тому краще не залишати її у ванній кімнаті: є ймовірність обшпарити руку. Якщо дитина вже досить велика, поясніть принцип користування гарячою і холодною водою, дайте спробувати самостійно, і тоді сміливо виходьте заварювати чай.


Фен
Краще на деякий час прибрати фен в іншу кімнату і не користуватися ним у ванній.

Безпека дитини вдома: дитяча кімната

Дитяча кімната вашого малюка повинна бути для нього найбезпечнішим місцем. У ній не повинно бути маминих і татових речей. Щоранку малюк починає дослідження життєвого простору, звичайно ж, з ліжечка.


Ліжечко
Здавалося б, найбезпечніше місце. Але й тут таїться потенційна загроза: планки решітки. Вони повинні бути такими, щоб голова малюка не могла між ними пройти, а руки не могли застрягти.


Іграшки
Турботливі батьки люблять купувати малюкові іграшки та одяг «на виріст». Тут нашою рекомендацією буде вберегтися від подібних покупок, так як вони можуть містити дрібні деталі, що не прийнятні для малюків до трьох років.

Молоді батьки знають, що дітлахи відразу хочуть все спробувати «на зуб». І деталі іграшок для більш старшого віку, в яких є дрібні деталі, навіть упаковані, краще купити пізніше або зберігати в недоступному для малюка місці.

Сподіваємося, вам сподобалася подорож в світ очима малюків. Бажаємо вам і вашим дітям максимально безпечної та доброзичливої атмосфери у будинку.