Вагітність може викликати цілий ряд емоцій, від захоплення і хвилювання, до занепокоєння про здоров’я вашої дитини, що розвивається. Під час вагітності ви будете читати і чути про аналізи, які можуть допомогти вам і вашому лікарю дізнатися про здоров’я малюка.
Ці аналізи, відомі як скринінг першого триместру, включають в себе біохімічний скринінг по крові та УЗД. Аналізи можуть виявити більш високий ризик відхилень у вашої дитини, і в цей момент лікар може запропонувати інвазивну процедуру, таку як біопсія хориона або амніоцентез. Ці інвазивні процедури вивчають безпосередньо ДНК вашого малюка, але вони несуть у собі ризик викидня.
У 2009 році був розроблений новий тип скринінгового тесту – неінвазивний пренатальний тест (НІПТ). Це аналіз крові, який має набагато більшу точність, ніж звичайні методи скринінгу. Коли ви вагітні, ваша кров містить фрагменти ДНК вашої дитини.
Неінвазивний пренатальний тест аналізує цю ДНК в зразку вашої крові, щоб оцінити ймовірність хромосомних відхилень: трисомія 21 (синдром Дауна), трисомія 18 (синдром Едвардса) і трисомія 13 (синдром Патау), аномалії статевих хромосом, триплоїдія, мікроделеції. Також він точно встановлює стать плоду – хлопчик або дівчинка.
Деякі генетичні відхилення пов’язані з сімейної генетичної історією, але в основному ці хромосомні розлади носять випадковий характер і можуть статися при будь-якій вагітності. Хоча ймовірність таких відхилень зростає з віком матері, більшість дітей з синдромом Дауна народжуються у жінок молодше 35 років.
НІПТ від лабораторії Натера (США) називається неінвазивний пренатальний тест “Панорама”. Ця біотехнологічна компанія розташована в Силіконовій Долині, куди зразки крові в спеціальних пробірках надходять з усього світу. Представництво лабораторії натер в Україні – медико-генетичний центр “Мама Папа”.
Відгук про неінвазивний пренатальний тест “Панорама”
“Ми з чоловіком вирішили, що хотіли б мати спільну дитину. У мене двоє дітей від першого шлюбу, але тепер, у віці 40 років, я дуже добре знала про потенційні проблеми і про ризик народження дитини з хромосомним дефектом. На жаль, моя перша вагітність закінчилася викиднем, але потім, ще через 3 місяці, я знову завагітніла – і тоді почалися всі мої турботи!
Я знала, що існує 1% -ний ризик викидня, пов’язаний з інвазивними діагностичними процедурами, такими як амніоцентез і біопсія хоріону. Незважаючи на те, що це відносно невелика цифра, мені було дуже страшно ризикувати моєї вагітністю.
З тестом Панорама немає ризику для дитини, оскільки він передбачає простий зразок крові, взятий у матері, тому мені було легко прийняти рішення. Ми скасували наш запланований амніоцентез, і в кінці січня 2017 року мені був проведений аналіз крові Панорама в центрі “Мама Папа”.
Я була абсолютно спокійна на тому тижні, коли ми чекали результати тесту Панорама. Навіть якщо результат б прийшов позитивний, у мене був би час для прийняття рішень. Це дало мені спокій, який був таким необхідним, тому я могла продовжувати насолоджуватися своєю вагітністю. Через 10 днів після взяття крові ми отримали результат: результат був низький ризик, і ми повинні були народити здорову дівчинку!
Я дуже щаслива повідомити, що моя прекрасна донька народилася 29 червня 2017 року.”
Марія, м Київ
Медико-генетичний центр “Мама Папа”. Телефони (067) 578-05-00, (063) 578-05-00, (066) 578-05-00.
Міста, де можна здати тест Панорама: Київ (вул. Льва Толстого 21), Дніпро, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Кременчук, Кропивницький, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці. В інших містах можна отримати набір і надіслати зразки крові кур’єрською службою.