Вагітність і пологи, Календар вагітності, Третій триместр вагітності

Двадцять дев’ятий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

29_tyzden_vagitnosti_1

Про 28 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Двадцять восьмий тиждень вагітності

Про 30 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцятий тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

29_tyzden_vagitnosti_2

Певно ти зауважила, що твій організм хоче більше відпочинку. Оскільки з наступного тижня в тебе починається лікарняний листок по вагітності та пологах, тому варто вже планувати період перепочинку перед пологами. Не намагайся встигнути й зробити все ідеально. Зваж, що інстиктивне бажання “звити гніздечко” може провокувати тебе на надмірне наведення порядку вдомі, а в особливому випадку на бажання зробити “швидкий” ремонт. Зупини себе і відпочинь, найкраще, що ти зможеш зробити для майбутніх пологів, це легкі приємні прогулянки парком, плавання в басейні, дихальні вправи для полегшення перебігу пологів.

Оскільки в третьому триместрі вагітності скелет дитини активно формується, стає міцним за рахунок кальцинування кісток, тобі особливо варто звернути увагу на достатню кількість кальцію у твоєму раціоні. Зверни увагу, що природа так влаштувала, що дитячий організм скоріш за все забере необхідну денну потребу кальцію, а от твої кістки чи зуби можуть постраждати. Тому дбай про надходження кальцію з твоєю їжею. Споживай молоко, йогурт, білий сир. Також варто пити апельсиновий сік. Потрібно дбати про достатню кількість білків, вітаміну С, фолієвої кислоти та заліза в денному раціоні.

Як росте дитинка?

29_tyzden_vagitnosti_3

Голова дитини росте, з’являється більше простору для розвитку мозку. В мозку міліарди нейронів з’єднуються між собою, формуючи унікальну мережу, що дозволить дитині пізнавати світ. Дитинка може реагувати на біль, рефлекторно втікати від подразника. Дослідження вказують, що у дитини вже на цій стадії можуть формуватися власні вподобання або навпаки нелюбов до певних смаків.

Дитина ще може дещо змінювати своє розташування в матці, проте скоро вона має зайняти стабільніше положення. До кінця вагітності переважно це розташування вниз головою. Проте ще є багато місця і малятко може потягнутися або копнути так, що перехопить дух. Лікар акушер-гінеколог порадить вам стежити за ритмами та кількістю рухів дитини, така інформація корисна, щоб зауважити можливі порушення. Насолоджуйтесь рухами дитинки, адже це вже є правдиве спілкування з вашою дитинкою!

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.