Проблеми в стосунках з дитиною? Вона вас не слухає, грубіянить, хоче все робити лише по-своєму? Доводить, що вона уже доросла, і діє всупереч усіх ваших порад. А потім ще й ображається на вас, тому що ви були праві. Знайома картина? Сьогодні Все для дітей (Dityinfo.com) розповість, що можна зробити в такій ситуації та як повернути довіру підлітка.
Як повернути довіру підлітка: згадайте, чи завжди у вас були труднощі у стосунках
Якщо так, то постарайтеся стати другом своїй дитині, щоб вона навчилась вам довіряти.
А другом ж ви зможете стати тільки тоді, коли у вас з’явиться бажання допомогти своїй дитині підготуватися до дорослого життя, навчитися в домашніх умовах приймати правильні рішення.
Причому це має бути не бажання показати, що дитина не права і помиляється, а саме бажання допомогти. Підстелити солому, якщо хочете, і потім разом проаналізувати успіхи чи поразки.
І ні в якому разі не критикувати і не вичитувати підлітка, коли він в черговий раз зробить помилку, а бути готовим до будь-якого розвитку подій. Дати можливість йому здійснити ці самі помилки під вашим наглядом, щоб він навчився самостійно розбиратися з наслідками свого вибору.
Якщо ваші стосунки з дитиною не завжди були такими холодними, як зараз, то постарайтеся з’ясувати, де стався збій, що стало причиною і хто в цьому винен.
. . . . . . . . .
Нехай вас не лякають всілякі міфи про важкий вік, про те, що час втрачено і колишнього назад не повернеш. Це ваша дитина, і поки вона знаходиться під вашою опікою, ви можете і, навіть більше того, ви зобов’язані зробити все можливе, для того, щоб дитина навчилася робити правильний вибір і відповідати за нього.
Ми ж прекрасно розуміємо, що вся ця бравада поверхнева, і дитина-підліток мало що знає про справжнє життя. Просто пригадайте себе в його віці, і вам стане зрозуміло, що зараз з ним відбувається.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.
Як повернути довіру підлітка: перекладіть ваші думки на папір
Отже, давайте визначимо, чого ж ми хочемо від наших стосунків з дитиною. Опишіть все детально на аркуші паперу (пізніше можете запропонувати написати свої мрії про взаємні стосунки і дитині). Пишіть все, що прийде в голову, тут немає ніяких рамок.
А тепер дайте собі відповідь на таке питання: що заважає вам мати з дитиною стосунки вашої мрії? Що заважає особисто вам?
Можливо, у вас немає на неї достатньо часу? Або вона приходить до вас з питаннями в момент розв’язки в улюбленому серіалі? Ви втомилися повторювати одне і те ж кілька разів і сказали недобрі слова? Що стало початком відчуження?
Пам’ятайте, ми говорили, що це не трапляється в один момент? За один раз можна втратити гаманець, але не довіру дитини. Діти, як правило, терплячі і поблажливі до наших слабостей, а ми цим користуємося. Користуємося їх залежністю від нас, своєю владою…
Наступний крок приведе вас до остаточної перемоги над будь-яким нерозумінням.
Як повернути довіру підлітка: попросіть вибачення, визнайте свої помилки
Якщо ви ніколи не просили у своїх дітей вибачення, саме час почати. Щире прощення, немов гумка, стирає минулі образи. Воно дає шанс новому, кращому… Ви неначе ставите себе з дитиною на один рівень і показуєте свою вразливість.
Не чекайте у відповідь взаємного покаяння, важливо, щоб дитина повірила у ваші наміри. Якщо ж підліток попросить вибачення у відповідь, ну що ж, вам пощастило, кращого вже бути не може!
Найголовніше, що може статися з вами в цей момент – це щира радість від того, що ви разом, що можете нарешті поговорити і крок за кроком будувати стосунки вашої мрії.
Тримайтеся нового обраного курсу, не повторюйте старих помилок, і у вас все вийде!