Ранкові підйоми по будильнику нелегко даються і дорослим, і дітям – особливо тим, хто знає, що за ненависним сигналом послідують метушливі збори, вічно десь губляться шкарпетки і гнівні окрики мами «Давай швидше! Що ти там заснув?» Але навіть ранок понеділка, найпохмуріший і найсонливіший з усіх, можна врятувати.
Ось 10 порад, виконуючи, які ви і ваші діти зможете наповнити понеділковий ранок гарним настроєм.
Знайдіть щось позитивне навколо себе
Гарненьке заспане личко дитини, перший сніг за вікном або ароматна ранкова кава – все це цілком може стати приводом для радості. Обов’язково поділіться нею з дитиною: «Ти такий милий, коли сонний!» Або «Зубна паста на щоках тобі дуже пасує».
Обійміть дитину.Немає нічого краще вранці, ніж ніжні обійми близьких. І навіть слова вам не знадобляться…
. . . . . . . . . .
Виділіть дві спокійні хвилини
Вони не порушать ваш розпорядок, але за цей час ви встигнете перекинутися парою фраз за сніданком, посидіти в обнімку на дивані або розглянути замерзлі калюжі по дорозі в школу.
Дозвольте близьким маленькі відхилення від правил
Дитина прокинулася в поганому настрої? Він швидко покращиться, якщо порадувати її якою-небудь приємною дрібницею: наприклад, дозволити випити чай з великої татової чашки або з’їсти «позапланову» цукерку.
Вдало пожартуйте.Наприклад, згадайте щось на тему «Коли ти був маленьким …». Веселі історії з спільного минулого – найпростіший спосіб поліпшити настрій своїх домашніх і дати всім відчути, що ви – сім’я.
Задумайтеся, чи варто влаштовувати битви через дрібниці
Можливо, саме понеділкового ранку потрібно скасувати звичайні баталії через недоїдений сніданок або незібраний портфель? Хоча б заради експерименту …
Нагадуйте собі: «Це дитина!» Ми часто ставимо до дітей ті ж вимоги, що і до дорослих, забуваючи, що у них зовсім інші можливості. Згадайте про це звечора і краще розбудіть свою малечу на 10 хвилин раніше, щоб вона встигла в своєму темпі впоратися з важкими застібками і нескінченною тарілкою каші.
Будьте поблажливі
Ранок починає весь день, і якщо ви з дитиною розлучитеся в стані взаємного невдоволення і роздратування, великий ризик, що ввечері ви зустрінете один одного тими ж емоціями.
Перш ніж насварити дитину, долічіть до трьох…. Навіть така невелика пауза знизить градус емоцій і зможе врятувати ваш ранок. Особливо якщо слідом за цим перепочинком ви подумаєте про те, що дасть вам конфлікт: чи допоможе він вирішити проблему або тільки посилить її.
Знайдіть заміну закидам
Хоча б на рівні граматики. Наприклад, замість фрази «Ти знову одягла колготки навиворіт!» Спробуйте сказати: «Ану, давай подивимося, як ти одягла колготки». Сприйняття ваших слів дитиною зміниться, і ефект від них – теж.
Чмокнути сина в щоку, похвалити зачіску дочки і сказати чоловікові «я люблю тебе» – на це потрібні лічені секунди, але саме це визначає настрій наших близьких на весь день. Ці безцінні дрібниці переважують і недосипання, і роздратування, і численні ранкові драми. Не скупіться на прояви любові, і ваш ранок буде добрим. І не тільки по понеділках.