Виховання дітей, Сім'я

Дитина і соціальні мережі. 10 порад батькам

diti_i_socialni_merezhi

Сучасний світ вже неможливо уявити без інтернету, знайомство з всесвітньою мережею у багатьох починається з досить раннього віку. Найпопулярніше захоплення на сьогоднішній день – соціальні мережі. Практично всі молоді люди, діти, їхні батьки і навіть бабусі й дідусі мають свої сторінки в тій чи іншій соціальній мережі.

Діти і соціальні мережі: плюси та мінуси

Не володіти комп’ютерною грамотою в наш час, – все одно, що в минулому столітті не вміти читати. У сучасному світі інтернет пропонує безмежні можливості для творчого розвитку. Величезна кількість розвиваючих ігор, навчальних програм, за допомогою яких можна навчитися малювати, знімати і монтувати кіно, вивчити іноземну мову, прочитати будь-яку книжку, послухати музику відвідати будь-який музей, в інтернеті можна отримати відповіді практично на всі питання. Можна спілкуватися з друзями з інших міст і країн і знаходити нових за інтересами. Соціальні мережі допомагають знайомитися, знаходити друзів, обговорювати новини і події.

Дитина з раннього віку привчається легко знаходити потрібну інформацію, в майбутньому ці навички допоможуть їй легко знаходити заняття за інтересами, навчальні заклади, роботу і місце відпочинку.

diti_i_socilni_merezhi2

Але…

Надмірне захоплення соціальною мережею несе собою і певну небезпеку. Віртуальне спілкування іноді замінює реальні взаємини з людьми, воно здатне занурити дитину в ірреальний світ, витіснивши бажання жити звичайним життям, не пов’язаним з комп’ютером.

В інтернеті існує багато шахраїв, непорядних людей, тому батькам потрібо навчити дитину безпечного перебування в інтернеті та безпеки віртуального спілкування.

diti_i_socialni_merezhi_3

Діти і соціальні мережі. Коли починати

Рано чи пізно (чим пізніше, тим краще) настає момент, коли ваша дитина просить зареєструвати її в соціальній мережі. Відразу можна привітати батьків: дитина просить допомоги у свого тата або мами. Можливий інший сценарій: ваші знайомі повідомляють вам, що у вашої дитини вже дуже давно є своя сторінка. І ви про це нічого не знаєте.

diti_i_batki_v_socmerezhah1

Якщо ви довго захищали дитину від соціальних мереж, але відчуваєте, що «питання вже назріло» і реєстрація в соцмережі стає не просто забаганкою, а навіть необхідністю, то зробіть це разом з дитиною. Зазвичай вже в початковій школі дитина, що не має облікового запису в соціальній мережі, починає відчувати себе «чужою на цьому святі життя». Якась інформація проходить «повз», особливо, якщо у класу, спортивної секції або гуртка є свої офіційні групи в соціальних мережах.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Діти і соціальні мережі. Поради батькам

 • Разом з дитиною сідайте за комп’ютер і допомагайте реєструватися. Не обов’язково проводити нудну і довгу лекцію на тему: що можна і що не можна робити в соціальних мережах. Спочатку послухайте дитину, що вона вже знає про це і які в неї думки щодо цього. У неї, мабуть, вже сформувалося певне уявлення. Насправді, при створенні сторінки в соціальній мережі, ви вже зможете оцінити, як ви виховали свою дитину. І над чим ще варто попрацювати.
 • Бажано, щоб хоча б у одного з батьків була сторінка в цій же соціальній мережі. Тоді ви будете мати уявлення про те, «чим дихає» ваш син або дочка.
 • Зверніть увагу на ключові моменти при заповненні анкети. Обговоріть, чому дитині, ні за яких обставин, не варто вказувати номер свого телефону. Уточніть думку дитини стосовно того, для чого свій телефон вказують деякі дорослі. Важливо, щоб дитина з вашою допомогою зробила висновок, що це варто робити тільки дорослій людині в разі, якщо це необхідно для її роботи.
 • Пам’ятайте, що дитина в першу чергу уважно вивчить вашу сторінку. І якщо мама, у якої завантажена тисяча фотографій, і половина з них в купальнику, буде говорити дочці, що одного фото в шкільній формі цілком достатньо. Дочка, швидше за все, не скористається її порадою.
 • Самі налаштуйте своїй дитині профіль так, щоб незнайомі люди не могли писати їй повідомлення і коментувати фотографії.
 • diti_i_batki_v_socmerezhah

 • При завантаженні фотографій в соціальні мережі знову ж зверніть увагу на те, які знімки школяр вирішив завантажити. Якщо якісь фотографії, викладені на сторінці, вам не подобаються, прямо скажіть про свої почуття. Поясніть дитині, чому ви б на його місці, не стали цього робити. Якщо у вас хороший контакт з дитиною, вона обов’язково прислухається.
 • Тепер, коли сторінка створена, допоможіть дитині з офіційними групами. Нехай тепер вона буде в курсі подій свого класу, школи, спортивного клубу. Потім знайдіть групи за інтересами. Якщо дитина, наприклад, захоплюється плетінням з гумок, виберіть групу у соціальній мережі, де багато навчальних відео. Вирішуйте самі, чи варто вам вступати до всіх груп, до яких вступила ваша дитина, або тільки до деяких. Це необхідно для того, щоб «тримати руку на пульсі». Іноді так трапляється, що група, яка розповідає про цікаві туристичні маршрути, раптом «скочується» до публікації анекдотів з ненормативною лексикою.
 • Пам’ятайте, найпривабливішим в соціальній мережі, для дитини, на момент реєстрації, є спілкування. Запитайте, чи на її думку варто додавати вчителів в друзі? Дайте зрозуміти дитині, що тепер вчителі будуть присутній в її житті і після уроків теж. Це змусить учня задуматися. Набагато простіше не додавати вчителя в друзі. Адже видалити вчителя зі списку друзів буде вкрай незручно.
 • Після того як дитина «відправиться у вільне плавання по соціальній мережі», обов’язково спілкуйтеся з нею там, діліться цікавими повідомленнями. Зверніть особливу увагу на тих хто в друзях вашої дитини та тих хто відслідковує (стежить) її сторінку. Якщо це однокласники або хлопці з двору, немає пичин для хвилювань. Якщо це діти і особливо дорослі, з якими ваша дитина ніколи і ніде не зустрічалась, відправляйте їх в «чорний список».
 • Якщо у вас хороший контакт з дитиною, є спільні інтереси, і ви цікавитеся її життям, досить буде ненав’язливого контролю за її «віртуальним світом».