Планувати вагітність потрібно заздалегідь, як мінімум за 3-6 місяців до «запланованої дати». За цей час потрібно привести організм в нормальний стан (особливо якщо у подружжя є шкідливі звички) і вилікувати всі можливі захворювання, які можуть перешкодити досягти бажаного.
Звичайно, чудово, якщо в місті є спеціальні центри планування сім’ї. Тоді подружжю можна звернутися відразу туди. Це найкращий варіант, оскільки відразу можна пройти спільне обстеження. Якщо ж такого центру немає, тоді жінці для початку потрібно звернутися в жіночу консультацію, щоб отримати перелік необхідних аналізів. Що стосується чоловіка, то тут неохідне обстеження призначить той же гінеколог або ж уролог чи андролог.
Мінімальний набір аналізів при плануванні вагітності:
- аналіз крові на наявність інфекцій.
- УЗД органів малого тазу для жінки.
- спермограма.
- визначення гормонального фону.
- медико-генетична експертиза.
Звичайно, при плануванні вагітності подружжю доведеться розлучитися з усіма шкідливими звичками і почати вести здоровий спосіб життя. Нікотин та алкоголь не тільки знижують шанси пари на зачаття, але істотно збільшують можливість народити хвору дитину (аж до пороку серця). При цьому спати рекомендується не менше 8 годин, уникати стресових ситуацій, постаратися не хворіти в цей період, частіше гуляти на свіжому повітрі.
Позбутися від стресових ситуацій – це один з перших пунктів, з чого почати планування вагітності. Якщо жінка або чоловік працює в такому місці, де без неприємностей, стресу працювати не виходить, тоді краще змінити місце роботи. Особливо це стосується жінок, адже в нашому організмі є захисна функція, яка здатна «блокувати» вагітність в неприйнятній для нормального виношування обстановці (лікарі називають це безпліддям невиявленої етіології). Якщо можливості змінити роботу немає, використовуте маленький психологічний прийом: в будь-якій негативній ситуації, запитайте у себе «Чи буде це важливо для мене через 5 років? Через місяць?”. Якщо ні – не нервуйте!
Як підвищити ймовірність настання вагітності?
Багато дівчат легко вагітніють, іноді навіть самі того не бажаючи. Іншим же доводиться чекати бажаного досить довго. Коли пара планує і пробує зачати протягом півроку, а результату немає, лікарі рекомендують не панікувати. Але коли вагітність не наступає протягом року і більше, варто почати замислюватися про можливі проблеми.
Є кілька рекомендацій, як підвищити вірогідність зачаття:
Позитивні думки!
Саме позитивний настрій дуже важливий при плануванні вагітності. Крім того, не варто кожен місяць бігати за тестами, не турбуйтеся і ні в чому себе не звинувачуйте. Просто ще не прийшов ваш час. Постарайтеся відпустити думки про вагітність, просто почніть з чоловіком насолоджуватися життям.
Різке схуднення!
Парадокс, але іноді це наближає настання вагітності. Особливо якщо дівчина трохи «в.тілі». Лікарі пояснюють це перебудовою гормонального фону.
Не забувайте, що не всі дні підходять для зачаття. Найсприятливіші – дні, коли настає овуляція. В залежності від тривалості твого менструального циклу овуляція може бути з 12 по 18 день, починаючи з моменту початку менструації. Щоб бути впевненою, можна завести календар і вираховувати «корисні» дні, можна купити спеціальні тести в аптеці, навіть скачати спеціальний додаток в телефон. Але тест корисний ще й тим, що він підкаже, якщо раптом є проблеми з овуляцією.
Секс за розкладом
Постарайтеся підгадати так, щоб секс у вас був за три дні до овуляції. Вважається, що 2-4 дні – найбільш оптимальний час для нормального дозрівання сперматозоїдів.
Фолієва кислота
Вона абсолютно нешкідлива для організму, її призначають при плануванні вагітності для нормального формування нервової системи зародка.
Нестандартні поради
- рекомендується пропити настій борової матки, червоної щітки.
- голковколювання (сьогодні активно ведуться дослідження, які доводять користь даного способу).
- грязьові маски для жінки і для чоловіка.
- їжте більше овочів і фруктів.
- поїздка в нові місця на відпочинок також позитивно позначається на настанні вагітності.
Тепер ви знаєте, з чого потрібно починати планування довгоочікуваної вагітності. І якщо відразу не виходить, не зневірюйтеся! Навіть якщо не вийде самостійно зачати дитину, завжди є альтернативні медичні способи, завдяки яким ви зможете стати батьками!