Сім'я

Новий Рік – без клопоту!

novii_rik_bez_klopotu_2

А хіба буває свято без клопоту? Адже в процесі підготовки потрібно переробити безліч справ, вирішити масу організаційних питань, нічого не упустити і ні про кого не забути … Тому найчастіше в переддень Нового року господині абсолютно виснажені і знесилені, що дуже прикро і, напевно, неправильно. Спробуємо змінити цей стереотип.

Новий рік без клопоту: заощаджуємо сили і час

У цьому допоможе планування. Складіть чіткий розклад на грудень (що саме і в який день належить зробити) і намагайтеся незмінно його виконувати. Також варто заздалегідь продумати, як і де ви будете святкувати, скільки доведеться затратити на оренду приміщення, організацію застілля, яке буде меню, які знадобляться продукти і т.д.

Частину обов’язків делегуйте іншим учасникам: друзям, які будуть в компанії, чоловікові, батькам, дітям. Наприклад, чоловік чудово впорається з покупкою основних продуктів. Звичайно, доведеться його попросити гарненько, переконати, що без його сильних рук вам ніяк не обійтися і, зрозуміло, написати докладний список із зазначенням найменування, кількості продуктів і орієнтовної ціни.

Друзі можуть домовитися щодо приміщення або взяти на себе частину кулінарних приготувань. Ну а діти будуть допомагати з прибиранням і прикрасою квартири, а також нарядять ялинку.

novii_rik_bez_klopotu3

Новий рік без клопоту:не забуваємо про себе, кохану

Незважаючи на домашні турботи і завантаження на роботі, намагайтеся висипатися, адже сон – кращий косметолог. Якщо плануєте відвідати перукарню чи салон краси – запишіться заздалегідь. Напередодні свята там можуть утворитися солідні черги. Якщо ж ви звикли проводити косметичні процедури вдома самостійно, то краще виділити для цього окремий день або вечір. Попередьте рідних, що сьогодні – ваш час, подбайте про те, щоб вони вас не відволікали, не плануйте ніяких справ. Можна навіть відключити мобільний телефон. Залишилося запалити свічки, включити розслаблюючу музику – сеанс фізичного та психологічного відновлення почався.

podarunki

Новий рік без клопоту: вибираємо подарунки родичам і знайомим

Що подарувати – одвічне питання, яке швидко вирішується, напевно, тільки відносно маленьких дітей. Для будь-якої дитини дошкільного віку нова машинка, лялька чи конструктор ніколи не буде зайвим. Підшукуючи ж новорічний подарунок колезі, чоловікові, батькам, друзям, частенько доводиться ламати голову. Звичайно ж, хочеться придумати щось незвичайне замість традиційних блокнотів, календарів, парфумерних наборів та предметів побутової техніки.

А якщо подарувати квиток в театр, цирк, на святковий концерт? Пишним подарунком буде екскурсійний тур, романтичний вечір, прогулянка по улюблених місцях. Крім того, можна стандартний подарунок вручити нестандартним чином, наприклад, упакувати його в кілька шарів. При знятті кожної обгортки адресат повинен відгадати загадку, дізнатися мелодію, розповісти анекдот. Людям старшого покоління напевно сподобаються подарунки «для душі»: диск зі старим фільмом, красиво оформлений колаж з фотографій різних часів, збірка улюблених пісень, цікава книга. Звичайно, у деяких випадках доречними виявляться і блендер, і тепла шаль або рукавички, і новий мобільний телефон.

Але, задумайтеся, чи отримувала коли-небудь ваша мама чи бабуся в подарунок концерт у виконанні власних онуків? Напевно їй сподобається, адже літні люди дуже цінують увагу і шалено пишаються своїми нащадками.

novii_rik_bez_klopotu

Новий рік без клопоту: створюємо святкову атмосферу

Ігри, конкурси, загадки, танці, розіграші, Дід Мороз зі Снігуронькою – ну який Новий Рік без цього? Можна запросити артистів з готовою програмою, а можна влаштувати свято перевтілення. Трохи фантазії, трохи попередньої підготовки, імпровізація, відмінний настрій – і цей Новий Рік запам’ятається надовго і вам, і вашим друзям.

Маленькі діти казкових персонажів «у натуральну величину» часто бояться. Тому краще не експериментувати з «справжнім Дідом Морозом», якщо у вас діти молодші 4-5 років. Якщо вже дуже хочеться, щоб Дід Мороз був присутній на святі, то можна переодягнутися в його наряд при дитині (піднісши йому це як гру) або розіграти сценку з іграшковим персонажем, спорудивши штору, як у ляльковому театрі. У сім’ї, де старші діти, в ролі Діда Мороза може виступити тато, старший брат, родич, друг чи сусід. Потрібно буде тільки ретельно замаскуватися (борода, перука, шапка, може бути, окуляри) і потренуватися змінювати голос, щоб дітвора не здогадалася.

Ігри та конкурси з Дідом Морозом та Снігуронькою можуть бути найрізноманітнішими: хто виріже найкрасивішу сніжинку; хто складе найцікавішу розповідь про те, як пройшов рік, що минає; хто назве більше всіх назв квітів і т.д. Чудова розвага – «Казка по колу». Сенс його в тому, що вся компанія складає казку. При цьому один починає розповідь, а всі інші по черзі доповнюють. Можна придумувати абсолютно новий сюжет або змінювати добре відомий, наприклад, казку про Колобка або Машу і ведмедя. Цікава гра – «Мішечок з побажаннями». Правда, готувати її має одна людина, щоб для інших це було сюрпризом. На листочках кольорового паперу (за кількістю учасників) потрібно написати різні побажання. Краще, якщо вони будуть реалістичними, тоді ефект від гри буде потужніший (а раптом і справді це побажання збудеться в майбутньому році, адже воно реально!).

Складаємо листочки вдвічі і опускаємо в красиво прикрашений мішечок. У розпал святкових веселощів раптом стихає музика, гасне яскраве світло і в мерехтінні ялинкових вогнів з’являється «чарівник» з мішком найкращих і сердечних побажань для всіх присутніх. Залишається тільки зробити вибір …

Святкова атмосфера виникає не сама по собі в переддень Нового Року, а створюється поступово, за кілька тижнів до нього. Чому б не приділити цьому додаткову увагу? Можна не тільки прикрасити квартиру, прикрасити ялинку, але й написати листа Діду Морозу (колективного або від кожного члена сім’ї). А в конверт вкласти малюнок бажаного подарунка. Запропонуйте дітям легенду: конверт з таким малюнком залишити на підвіконні, щоб Дід Мороз міг дізнатися, що хоче дитина отримати в новорічну ніч. Це, до речі, полегшить батькам підбір подарунка і допоможе довше зберегти у дітей віру в новорічне диво. Також хорошим сімейним заходом буде створення колажу «Наші досягнення», де кожен зобразить свої успіхи, отримані в році, що минає.

Новий рік без клопоту: дбаємо про здоров’я

Ми майже рік чекаємо цього незвичайного свята. І, звичайно ж, у новорічну ніч хочеться побалувати себе чимось смачненьким. А заодно друзів-знайомих здивувати кулінарними новинками. Але не варто захоплюватися, особливо жирними, смаженими, гострими, пікантними стравами. Адже зовсім нецікаво після новорічної ночі пити мінералку або ковтати ліки, щоб відновити нормальне самопочуття. Краще, якщо у вашому меню переважатимуть різноманітні овочеві та фруктові салати, запечене м’ясо і риба, невеликі бутерброди з різними інгредієнтами. Тоді святкове застілля буде не тільки смачним, але й не зашкодить здоров’ю.

Новий Рік без клопоту? Та ні ж, просто клопоти зовсім інші: без метушні, зі смаком і задоволенням.