Здоров'я дитини, Сім'я

Діти і сонце: як захистити дитину від перегріву

yak_zahistiti_ditinu_vid_peregrivu

Мабуть, немає таких дітей, які б не любили, покупатися у водоймі, побудувати замок з піску і пограти в пляжні ігри. Однак сонце та літня спека несе не лише щастя та радість, але й загрози та небезпеки.

Які ризики пов’язані з неконтрольованим перебуванням на сонці? Зневоднення, перегрів, тепловий удар, сонячні опіки … І це ще не весь список! Як захистити дитину від сонця?

Зовсім уникати сонечка не можна, адже вітамін D виробляється під впливом його променів. А це гарантія міцних кісток і розвиненого скелета. До того ж сонячна енергія зміцнює імунітет і підвищує настрій.

Але… у маленьких дітей посилений обмін речовин і підвищене теплоутворення, тому страждають вони від спеки набагато сильніше, ніж дорослі. Чим молодша дитина за віком – тим менше у неї ресурсів і можливостей чинити опір спеці. Саме тому Все для дітей радить дотримуватися певних правил, щоб захистити дитину від перегріву під час спеки.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

. .

. .

Прості правила для захисту дітей від перегріву

  • Не вибирайте для прогулянок спекотну частину дня – з 11 до 17 години. А якщо вам все ж таки доводиться перебувати на вулиці у цей час, то вибирайте затінені місця.
  • Одягайте дитину в легкий, вільний одяг з натуральних тканин і стежте, щоб вона не знімала панамку.
  • Дотримуйтесь особливого харчового режиму: ситно їсти рано вранці і після того, як спека спала. А протягом дня навпаки – їсти дуже мало, а ось пити – постійно і багато. Як тільки малюк подає перший сигнал про те, що не хоче – відразу ж припиняйте годувати! Суть в тому, що при попаданні їжі в організм посилюється вироблення тепла. Навіть якщо за весь день дитина з’їла лише три ложки каші або супу, але зате багато випила води – це набагато краще для здоров’я, ніж якщо ви «упхнете» в дитину літр супу в спекотний полудень, але за день вона вип’є лише три краплі води.
  • Куди б ви не пішли разом зі своїм малюком – обов’язково беріть з собою літрову пляшку води. Залізне правило відпочинку: якщо туди, куди ви зібралися на екскурсію чи прогулянку, немає можливості взяти з собою воду – не беріть туди дитину!
  • Часто купайте малюка (це чудовий спосіб скинути зайве тепло і уникнути перегріву).
  • zahistiti_ditinu_vid_peregrivu
  • Слідкуйте за тим, щоб після купання діти завжди ретельно витиралися. Краплі на тілі можуть привести до опіків, працюючи як лінзи.
  • У приміщенні і в машині – використовуйте кондиціонер! На сьогоднішній день це найшвидший спосіб для організму скинути накопичене тепло. Якщо ви гуляєте і дитина стала явно демонструвати ознаки перегріву – не соромтеся, зайдіть в банк, супермаркет, ресторан, готель, офіс – і трохи потримайте малюка в приміщенні з кондиціонером, щоб його теплообмін прийшов в норму.
  • Придбайте декілька сонцезахисних кремів, лосьйонів, мусів або спреїв з різним SPF і перевіреним терміном придатності. Наносьте їх густим шаром кожні 2 години і оновлюйте після купання. Після повернення додому обов’язково змийте. Перш ніж вимазати дитину кремом з голови до ніг, зробіть тест: розітріть краплю на ручки або ніжки, і переконайтеся, що реакції (почервоніння, свербіння) не буде. Надійний захист гарантують засоби з високим SPF (50 або 60). Вони ідеальні для найменших.
  • Щоб захистити очі дитини від яскравого світла, придбайте сонцезахисні окуляри з UV-напиленням. Вони випускаються в яскравих модних кольорах, і малюкові неодмінно сподобається процес примірки.
  • Якщо у вас ще зовсім немовля, то в жарку пору краще знімати з нього памперс. Нехай побігає максимально голеньким (майка + панамка + трусики).

Відпочивайте на сонечку з розумом і обережністю, і літо буде дарувати лише задоволення, щастя та ріадість.