Тридцять восьмий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:
Можливо ти цього не зауважуєш, але твоє тіло готується до майбутніх пологів. Таким приготуванням буде:
- Збільшення кількості тренувальних псевдопотуг Брекстона-Гікса. Вони, на відміну від справжніх поту, не мають вираженого ритму, що наростає, переважно є неболючими.
- Тазові кістки та зв’язки між ними дещо розходяться, збільшуючи пологовий канал, по якому буде рухатись дитина під час пологів;
- Кишківник намагається позбутися усього зайвого.
- Настрій стає спокійнішим, гормони активно готують тебе до пологів.
. . . . .
Коли їхати в лікарню? Певно в уяві вже виникли кадри з кінофільму, де таксі на максимальній швидкості мчить до лікарні, але не встигає, й батько дитини змушений власноручно прийняти пологи в дружини. Можу тебе запевнити, що це малоймовірний сценарій. Процес народження дитини тривалий: в жінок, що народжують вперше, це переважно 18-20 години, а жінок, що вже народжують повторно, цей період коротший до 12-14 годин. Заголом на тривалість пологів впливає багато факторів, наприклад, розмір тазу жінки чи розміщення дитини.
Пам’ятай про ознаки пологів, коли варто їхати в пологовий будинок:
- Отже перейми – це відчуття напруження, спазму м’язів матки. Якщо до того ти фіксувала в себе псевдоперейми Брекстона-Гікса, то справжні перейми будуть ставати інтенсивнішими, тривалішими та болючишими. До лікарні треба іхати, коли перейми можна описати формулою: 1-4-1. Тобто перейми тривалістю не менше 1 хвилини з інтервалом через 4 хвилини, що триває вже щонайменше протягом 1 години.
- Коли твої води відійшли. З матки має витікти рідина дещо схожа до сечі.
- Ти відчуваєш надзвичайно сильний, нестерпний біль в спині, внизу живота, в тазу.
Тридцять восьмий тиждень вагітності – як росте дитинка?
Дитинка може наберати до 28 гр на день, збільшення підшкірножирової клітковини допоможе їй зберегти температуру сталою після народження. Останні дослідження свідчать, що перебування дитини 38 тижня вагітності в матці, має на позитивний вплив на розвиток нервової системи, головного мозку малятка.
Якщо лікар акушер-гінеколог призначив тобі ультразвукове дослідження на 36-38 тижні вагітності, ти можеш навіть роздивитися волосячко на голові маляти. Часом маля мило усміхається або позіхає.
Раджу використати цей період, щоб добре відпочити, набратися сил, по можливості виспатися перед наступним марафоном, що розпочнеться після народження дитини.
Про 37 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Тридцять сьомий тиждень вагітності
Про 39 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Тридцять дев’ятий тиждень вагітності
Автор: Летнянчик Ольга, лікар.