Вагітність і пологи, Календар вагітності, Третій триместр вагітності

Тридцять п’ятий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

35_tyzden_vagitnosti_1

Тридцять п’ятий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Майбутні пологи можуть насторожувати і, навіть, лякати, а особливо, коли це перші пологи. Поради як дати собі раду з такими страхами:

Як подолати страх перших пологів

35_tyzden_vagitnosti_2

. . . . .

В школі підготовки батьків інструктор повинен навчити тебе правильно дихати, щоб розслабитися під час пологів. В двох словах: під час перейми починай вдихати повільніше й глибоко через ніс, а потім повільно й протяжно видихай через рот. Оскільки під впливом болю ти можеш забутися та рефлекторно почати дихати швидко, інтенсивно, похапцем, по-собачому, що може спричинити гіпервентиляцію (надмірне поступлення кисню внаслідок збитого ритму дихання), твоєму чоловікові чи партнерові варто вміти самому правильно дихати. Тоді під час важкого для тебе періоду зможеш покластися на його підказку та лише повторювати за партнером ритм правильного дихання, довіритися його інструкціям.

Йдемо на пологи: чоловік з вами?

Не дивуйся, коли зауважиш незначне зменшення своєї маси тіла, це може бути спричинене зменшенням кількості рідини в матці (амніотичної рідини), також тобі, можливо, не дуже хочеться споживати їжу через печію. Проте пиття потрібного об’єму води є необхідним, також дбай про вітаміни, мінерали та клітковину, їж свіже та смачне!

Тридцять п’ятий тиждень вагітності – як росте дитинка?

35_tyzden_vagitnosti_3

Дитинка росте, наберає вагу, а отже місця стає дедалі менше. На ультразвуковому дослідженні можна побачити, як дитинка згортається в клубок, її рухи обмежені. Через зменшення кількості амніотичної рідини, часом можна розпізнати обриси дитячої п’ятки чи ручки, що випинається. Малятко вміє виконувати основні рухи потрібні для виживання назовні, а саме: дихати, смоктати, ковтати, реагувати на світло, звук, смак чи дотик. Шкіра дитина вкрита сирною змазкою, що захищає шкіру малюка від постійного перебування “у воді”. Згодом змазка допоможе дитинці рухатися пологовими шляхами!

Про 34 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцять четвертий тиждень вагітності

Про 36 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцять шостий тиждень вагітності

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.