Вагітність і пологи, Календар вагітності, Третій триместр вагітності

Тридцять четвертий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

34_tyzden_vagitnosti_1

Тридцять четвертий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Протягом 34-35 тижня твій акушер-гінеколог призначить тобі 6 візит, на якому стандартно має оглянути тебе, послухати серцебиття плода, виміряти масу тіла, температуру, артеріальний тиск та пульс, оглянути твої ноги. Також звичним для тебе має бути загальний аналіз сечі.

34_tyzden_vagitnosti_2

. . . . .

Переважно в такому терміні дитинка перевертається головою донизу (головне передлежання плода), це положення дещо покращує твою рівновагу, можливо навіть зменшує прояви печії чи задишки. Проте ти можеш зауважити, що сечовий міхур вимагає ще частішого відвідування туалету, а удари дитячої ніжки в ділянку печінки не менш болючі, а ніж до тепер. Проте нехай тебе тішить, що це ще не надовго.

В деяких випадках дитина не перевертається головою донизу, не хвилюйся, лікар має пояснити, що можна ще зробити і які варіанти є найкращими в твоєму випадку.

Будиночок для немовляти, Або як вибрати перший візок (коляску) для новонародженого?

Тридцять четвертий тиждень вагітності – як росте дитинка?

34_tyzden_vagitnosti_3

Дитина продовжує інтенсивно рости й розвиватися. Звичайно простір матки стає дедалі обмеженіший, а відповідно й рухова активність малятка значно зменшується.

Попри те, що кістки дитинки твердіють, кістки черепа залишаються роз’єднаними, це дозволить голові малятка легше пройти родовим каналом. Після народження голова знову стане кругленькою, а кістки черепа остаточно зростуться.

Дякуючи тому, що антитіла переходять через плаценту до дитини, у неї вже формується свій імунний захист від звичних інфекцій. Датинка стає міцною й захищеною!

Про 33 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцять третій тиждень вагітності

Про 35 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцять п’ятий тиждень вагітності

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.