Вагітність і пологи, Календар вагітності, Третій триместр вагітності

Тридцять другий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

32_tyzden_vagitnosti_1

Тридцять другий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Більше змін на цьому тижні стосується твого тіла: матка практично досягає максимального розміру, а це означає, що більша частина живота (черевної порожнини) заповнена маткою з дитиною. Великий розмір матки зумовлює підтискання всіх органів черевної порожнини, зокрема, шлунку, що може проявитися відчуттям печії практично на будь-яку їжу, вода найкращий помічник в такі ситуації. Порушення травлення також може спричинити схильність до закрепів, тому зменшуй кількість білого хліба, що сприяє закрепам, натомість їж свіжі яблука, сливи, зимою – сухофрукти.

32_tyzden_vagitnosti_2

. . . . .

Оскільки час до пологів наближується, раджу тобі зайнятися складанням “гарячої торбинки”.

  • Підготуй папку з документами, в якій має містися твій паспорт, обмінна карта вагітної, картка з необхідними телефонами лікарів та близьких людей, з певною сумою грошей, бо немає нічого гіршого, а ніж в стресі перевернути півхати, щоб знайти свої документи.
  • Підбери одяг в якому зручно буде перебувати в лікарні: вільний спортивний костюм, халат в якому будеш народжувати, футболки на защіпки спереду, щоб було зручно годувати дитинку, білизну (одноразові трусики в яких легко замінити підкладку, бюстгалстер для годування дитини, теплі шкарпетки). Не забудь про зручні тапки.
  • Приготуй свіжі 2-3 пеленки для дитинки, також тобі в пригоді можуть стати саморобні підкладки зі старого простирадла.
  • Одяг для малятка: 2-3 “бодіки”, 2-3 “чоловічки”, що зручно защіпаються й дозволяють легко замінити дитині підгузник, 1-2 шапочки, 2 пари шкарпеток, пара рукавичок-“царапчиків”, пачка підгузків для новонароджених. Для виписки добре мати ковдру-конверт, що зручно може загорнути дитину, особливо зимою.
  • Засоби особистої гігієни: зубна паста, щітка, мило, гребінець, ватні палички, ватні диски, гігієнічна помада, рушник, паперові серветки та горнятко-непроливайка, для дитини варто мати: крем для шкіри, крем для підгузків, одноразові вологі гігієнічні серветки.
  • Візими собі щось почитати або послухати.
  • Підготуй собі одяг для виписки. Залежно від погоди, оскільки твій організм після пологів є ще чутливий до різких змін, подбай про теплий та зручний одяг.

Тридцять другий тиждень вагітності – як росте дитинка?

32_tyzden_vagitnosti_3

З кожним тижнем місця для дитинки ставатиме все менше, отже менше простору для рухів. Зрешта ти можеш зауважити, що дитинка не така рухлива. Переважно в такому періоді дитинка має перевернутися головою донизу, що дозволить їй легше народитися.

Про 31 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцять перший тиждень вагітності

Про 33 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцять третій тиждень вагітності

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.