Сім'я

Неповна сім’я: вирок чи можливість нового життя?

simya-2-2

Кожна неповна сім’я пережила свою історію.

Такі сім’ї виникають унаслідок:

– народження дитини поза шлюбом

– розлучення

– смерті одного з батьків

– окремого проживання батьків

Психологічні проблеми неповних сімей досить багатогранні і кожна історія вимагає особливого індивідуального підходу.

Однаково у всіх випадках лише прийняття факту, що в родині відсутній один з батьків, а це значить, що на другого з батьків покладаються обов’язки по догляду за дітьми, вирішення фінансових та побутових проблем. Дорослій людині рано чи пізно вдається подолати труднощі, пов’язані з самотністю. Тому особливої ​​уваги в неповній сім’ї потребують діти.

Шлях до благополуччя неповної сім’ї

Величезне коло проблем, маса домашніх справ важким тягарем лягають на плечі жінок. Постарайтеся планувати вирішення матеріальних і побутових питань, щоб упорядкувати і полегшити виконання своїх обов’язків. Не потрібно перекладати функції відсутнього батька на дітей. Вони повинні проживати своє дитинство.

Неповна сім’я відчуває великі економічні труднощі. Намагайтеся розумно ставитися до планування бюджету. Поцікавтеся, якими пільгами, визначеними державою, ви можете скористатися. Займіться пошуком більш високооплачуваної роботи або додаткового заробітку. Не відмовляйтеся від подарунків і продуктів від родичів і друзів, вони розуміють, що вам необхідна підтримка, і щиро хочуть вам допомогти!

Економічні, соціальні, емоційні проблеми неповної сім’ї чинять сильний тиск на психіку жінки. Виникає бажання і необхідність поговорити, розповісти, поділитися з кимось своїми думками.

Не вибирайте для подібних розмов своїх дітей, для них це виявиться важким психологічним тягарем. Краще поділитися з близькою подругою або колегою, в крайньому випадку, можна звернутися до допомоги фахівця.

Уникнути самотності допоможе спроба створення нового шлюбу. Постарайтеся з самого початку налагодити відносини майбутнього обранця з дитиною. Спільне проведення часу, прогулянки, подорожі, перегляд і обговорення телепередач, підтримка інтересів і захоплень дитини, – все це дозволить вам переконатися в правильності вашого вибору і створити повну сім’ю.

Надія Іванців, лікар – психотерапевт