Рецепти для дітей

Домашній яблучний зефір

yabluchnii_zefir

Сучасний зефір має дуже красиву упаковку, але часто на цьому його достоїнства закінчуються. Мало користі і багато калорій. Інша справа зефір, приготований в домашніх умовах. Натуральні продукти і мамина любов. Нехай і у наших дітей буде смачне і корисне «зефірне» дитинство.

Як приготувати класичний зефір в домашніх умовах ви можете прочитати у статті Як приготувати зефір в домашніх умовах: деякі тонкощі та рецепт. Сьогодні ж ми вам запропонуємо рецепт приготування яблучного зефіру.

. . . . . .

Яблучний зефір – рецепт приготування

  • яблука – 500 г.
  • цукор – 1 склянка.
  • ванільний цукор – 2 ч.л.
  • білок – з 1 яйця.
  • желатин – 25 г.

Яблука разом з шкіркою розрізати на дві частини, вирізати серцевину і викласти зрізом вниз на деко, застелене пекарським папером. Запікати 30 хвилин при температурі не нижче 180 градусів. Саме таке співвідношення часу і температури висушить з яблук половину рідини, яка буде зайвою в готовому зефірі.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Приступаємо до підготовки желатину. Для зефіру, як правило, використовують агар-агар. Але при строгому дотриманні технологічного процесу желатин прекрасно впорається з цією місією.

У свіжий желатин поступово вливаємо 50 мл води і добре розмішуємо. Залишаємо набухати на 20 хвилин або більше.

Знімаємо шкірку з запечених яблук, перекладаємо запечені яблука в блендер і збиваємо, домагаючись максимальної однорідності. У гладке і красиве пюре всипати ванільний цукор, розмішати.

Приготуємо цукровий сироп. У товстостінну каструлю з водою (70 мл) висипати цукор і поставити на вогонь. Не перемішувати! Можна лише нахиляти каструлю в різні боки, щоб рідина рівномірно змішувалася і не кристалізувалася. Сироп довести до кипіння і проварити до «ниточки». Визначити готовність сиропу можна за допомогою холодної води – капнути в неї трохи сиропу і спробувати крапельку, що згорнулася, на дотик. М’яка пружність свідчить про готовність.

Набряклий желатин ставимо на парову баню для повного розчинення. Яблучне пюре збиваємо міксером (пів хвилини). Воно посвітлішає і насититься бульбашками повітря.

Білок відокремлюємо від жовтка і злегка збовтуємо вилкою. Половинку білкової маси додаємо до теплого яблучного пюре, збиваємо, далі додаємо другу частину білка і збиваємо кілька хвилин до однорідності.

Тонкою цівкою по стінках миски вливаємо в яблучно-білкову масу сироп, не перестаючи збивати міксером (на великій швидкості). Всі складові збивати 5-8 хвилин. На завершення процесу, продовжуючи збивати, повільно додати теплий желатин. Суміш загусне і швидко схопиться.

Переставляємо миску з зефірною масою в ємність з водою і льодом і продовжувати збивати. Як тільки маса почне густіти і тримати форму «шапочки» – зняти з крижаної «бані».

Суміш перекладаємо в кондитерський мішок і видавлюємо пухкі зефіринки на застелену пергаментом дошку.

Застигати зефір повинен в холодильнику не менше 2-х годин. Зефір скріпити між собою. Сторона, якою він кріпився до пергаменту, залишилася вологою і обидві зифіренки склеяться легко. Посипати яблучний зефір кукурудзяним крохмалем, змішаним з цукровою пудрою.