Про 10 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Десятий тиждень вагітності
Про 12 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Дванадцятий тиждень вагітності
Зміни в твоєму тілі:
Оскільки твоя матка, в якій розвивається дитинка, збільшується в розмірах, тому до звичних проблем з травленням – а саме: несприйняття певної їжі, нудоти чи, навіть, блювоти, – ще може додатися печія та закрепи. Отже всі попередні поради: їсти частіше малими порціями, пити достатню кількість води, уникати смажену та гостру їжу – залишаються актуальними.
. . . . . . . . . .
Печія спричинена тим, що під дією гормонів розслабляються м’язи шлунку, і вміст потрапляє до стравоходу. Раджу зрозуміти, що допомагає тобі. Це може бути склянка теплої води, мигдалеві горіхи або насіння льону. Часом допомагає вертикальне положення – приймати їжу стоячи. Вивчи від якої їжі тобі гірше і тоді намагайся її уникати. Також існують ліки від печії, що не шкодять дитині в утробі.
Закрепи – це коли затримка дефекації ( калу ) більше одного дня. Вагітним властиве уповільнення процесів травлення, проте варто намагатися попереджувати закрепи. Адже затримка калу – це зайві непотрібні перероблені продукти життєдіяльності й токсини. Також закрепи можуть провокувати таку неприємну хворобу як геморой. Закрепам сприяє високо оброблена їжа без клітковини, наприклад: вареники з картоплею та сметаною, на противагу салату з морквою, буряком, чорносливом і родзинками. Можна додатково перед їжею приймати клітковину, куплену в аптеці, запиваючи склянкою води. Вода за півгодини до їжі дуже допомагає при закрепах. Також є препарати, що не шкідливі при вагітності, наприклад; препарати лактулози, пребіотики та пробіотики. Природніми пребіотиками ( поживне середовище для корисних бактерій ) з пробіотиками ( корисні бактерії ) є квашена капуста, огірки, йогурт та кефір.
Варто спланувати перший візит до акушер-гінеколога жіночої консультації. Запиши список питань до лікаря: що тобі цікаво дізнатися, що тебе турбує, як допомогти собі з незручностями вагітності, за що переживаєш?
Як росте дитинка?
Профіль обличчя дитинки ще вирізняється маленькою щелепою, проте це вже людинка. Обличчя має очка, що прикриті повіками, вушка, носик. Оскільки шкіра прозора можемо побачити великі судинки. Серце має клапани, тому під час УЗД дослідження ми можемо почути швидке ритмічне серцебиття, що нагадує біг галопом. Формуються деякі кістки, зубки, хребці. Розвиваються м’язи та рухові рефлекси дитинки. Дитина рухається: потягується та копає, згинає руки та ноги. Проте це ще не помітно для тебе.
Автор: Летнянчик Ольга, лікар.