Сьогодні поговоримо про смачну та корисну сочевицю та приготуємо корисний суп-пюре з сочевиці для дітей.
Хоча на теренах нашої Батьківщини сочевиця і вважається екзотичною бобовою культурою, вона вже стала популярною серед матусь, які хочуть приготувати своїм діткам смачну і корисну їжу, а вже якщо ви задумуєтесь про здорове харчування дітей, нікуди не дінетесь від сочевиці і її корисних властивостей.
Сочевиця для дітей дуже корисна, тому що вона є природним джерелом вітамінів і поживних речовин. Наприклад, в ній великий вміст легкозасвоюваного рослинного білка, а вміст сірчаних амінокислот і триптофану значно нижчий, ніж в інших бобових культурах. Одна порція сочевиці – це 90% добової норми фолієвої кислоти, яка стимулює обмін речовин і позитивно впливає на імунітет організму. Практично всі необхідні організму мікроелементи – кальцій, калій, фосфор, залізо, марганець, цинк, мідь, бор, йод, кобальт – також містяться в зернах сочевиці. Також сочевиця дуже швидко готується.
. . . .
Рецепт приготування супу-пюре з сочевиці
Складові:- Сочевиця (червона) – 200 г.
- Цибуля – 1 шт. середня.
- Картопля – 3 шт. середні бульби.
- Морква – 1 шт. середня.
- Корінь селери – 50 г.
- Томатна паста – 1 столова ложка (без гірки).
- Сіль, перець – до смаку.
- Вода – 1 л.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.
Для дорослого варіанту рекомендуємо додати шматочок кореня імбиру, або 0,5 ч.л. сухого імбиру. Також каррі та куркума нададуть супу цікавого смаку, але для дітей такі спеції не бажані.
. . . . .
Спосіб приготування супу-пюре з сочевиці:
- Для початку рекомендуємо підготувати всі необхідні овочі – помити їх і почистити.
На розігрітій сковороді з олією пасеруємо (на невеликому вогні 5 – 7 хвилин) дрібно нарізану цибулю, натерті на грубій тертці моркву і корінь селери. Додаємо томатну пасту, пасеруємо ще 3-4 хвилини. Вимикаємо вогонь.
- Сочевицю добре промиваємо 2 рази в проточній воді і засипаємо в каструлю з киплячою водою. Туди ж додаємо нарізану кубиками картоплю. Варимо 7-8 хвилин і додаємо пасеровані овочі. Варимо до готовності сочевиці і картоплі – за часом ще хвилин 7-8. Червона сочевиця вариться дуже швидко. Наприкінці солимо і перчимо до смаку.
- Готовий суп подрібнюємо блендером в пюре. Якщо суп здається занадто густим, то розводимо його гарячою кип’яченою водою до потрібної консистенції.
- Готовий суп-пюре з сочевицею подаємо зі сметаною і підсушеними сухариками. На приготування супу-пюре з чечевиці затрачається дуже мало часу, а результат перевершує всі очікування – просто і корисно.
Смачного!