Дитяче харчування

Як вибрати дитяче пюре для прикорму

dityache_pyure

Проте вибрати дитяче пюре – зовсім не так складно, як здається. Достатньо лише знати, на що потрібно звернути свою увагу.

Купуйте дитяче пюре тільки в магазинах дитячих товарів з хорошою репутацією, а також у великих аптеках, в яких асортимент даної продукції досить широкий.

Коли вводити дитяче пюре в раціон малюка.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вводити в раціон дитяче пюре при нормальному грудному вигодовуванні, починаючи з 6 місячного віку (в окремих випадках, за призначенням лікаря, у віці з 4 до 6 місяців).

Знайомство малюка з дитячим пюре починайте з маленької порції, буквально на кінчику чайної ложки. Після першого прийому нової їжі поспостерігайте за дитиною, чи не з’явилися протягом доби будь-які симптоми неприйняття – алергічні висипи або порушення стільця.

Якщо все пройшло добре, то під час наступного годування можете запропонувати малюкові 1-2 чайної ложки пюре. При нормальній реакції обсяг пюре в день повинен становити 25-40 г. Карапузи після року можуть їсти 100 г дитячого пюре.

vidi_dityachogo_pyure

. . . . . . . . . .

Види дитячого пюре

Овочеві пюре – перший продукт у раціоні дитини після грудного молока і молочних сумішей.

Фруктові пюре – після знайомства з овочевими пюре можна переходити до фруктів.

Ягідні пюре – ягоди потенційно алергенні, тому цей вид пюре рекомендується вводити пізніше і дуже акуратно.

М’ясні пюре вводять в раціон не раніше овочевого і фруктового.

Рибні пюре – риба високоалергенна, тому в раціон дитини вводити її слід не раніше 9 місяців, а дітям-алергікам – тільки за рекомендацією лікаря.

Види пюре за ступенем подрібнення

гомогенізоване (розмір часток до 0,3 мм) – для дітей 4-6 місяців

пюреподібне (розмір часток до 1,5 мм) – для дітей 7-9 місяців

грубоподрібнене (розмір часток до 3 мм) – для дітей старше 9 місяців

В останніх двох, як правило, вже містяться спеції, а також можлива заміна води на м’ясний бульйон.

dityache_pyure_3

Правила вибору дитячого пюре

1. Купуйте пюре згідно вікової групи вашої дитини (інформацію про вікової аудиторії шукайте на упаковці).

2. Звертайте увагу на термін придатності продукту. Дитяче пюре повинно зберігатися в закритому вигляді не більше 2 років (а з додаванням молока або вершків – менше), а у відкритому – не більше 3 днів і в холодильнику.

3. У якісному дитячому пюре не повинно бути консервантів, барвників, харчових добавок, солі і цукру. В ідеалі, у складі пюре повинні бути тільки вода і зазначений на упаковці інгредієнт (и): овоч / фрукт / ягода / м’ясо / риба. Якщо бачите в складі дитячого пюре сою – відмовтеся від нього.

4. Дитяче пюре продається в різних упаковках: скло добре тим, що небажані домішки від упаковки не впливають на якість продукту; металеві банки, як правило, мають більший термін зберігання; картонні упаковки більш бюджетні, в порівнянні з іншими упаковками.

5. Купуйте продукт в цілісній упаковці, без деформації та інших вад.

6. Батькам, які купують готове дитяче пюре, рекомендується спочатку пробувати продукт самим: якщо смак і запах різко відштовхує, краще не давати його малюкові.

Дитяче пюре в харчуванні дитини відіграє важливу роль, будучи першим етапом на шляху до звикання до дорослої їжі і відлучення від материнських грудей. Вибираючи виробника дитячого харчування, довіряйте перевіреним маркам, що не перший рік перебувають на спеціалізованому продуктовому ринку.