Дитяча кімната

Як вибрати ліжко для немовляти.

dityache_lizhechko

Навіть якщо малюк не спить в ліжечку ночами (наприклад, знаходиться на грудному вигодовуванні і тому проводить нічний час біля маминих грудей), то він із задоволенням буде валятися в ньому вдень. Як вибрати ліжечко, в якому немовляті буде добре і як не заподіяти шкоди здоров’ю дитини?

Безпека понад усе

Ідеально, якщо воно буде зроблене з натурального дерева, без використання лаків і фарб. Дітки, у яких ріжуться зуби, люблять гризти перила ліжечка та його прути, тому, якщо ліжко все ж пофарбоване, переконайтеся в тому, що фарба не містить свинцю (про це розкажуть гігієнічні сертифікати, які ви отримаєте разом з покупкою), а також в тому, що дерево ретельно відшліфоване і дитина не зажене собі скалок в ротик чи ручку. Ліжко не повинне пахнути нічим, крім деревини.

Деталі ліжечка повинні бути дуже міцно з’єднані і щільно підігнані між собою – щоб не завдати дитині травми (дитина може засунути палець між деталями конструкції і пошкодити його), металеві деталі – шурупи, гвинтики – повинні бути «втоплені» в дерев’яній частині і закріплені заглушками.

. . . . . . . .

Найбільш практичне ліжечко – те, у якого регулюється висота дна. Поки малюк ще крихітний, мамі зручніше буде нахилятися до нього, якщо дно піднято досить високо, і відстань від бортиків до дна – невелика. Для дитини, що підросла це може бути небезпечно, тому для неї дно ліжечка опускається нижче. Коли малюк буде стояти, він не зможе перехилитися через бильце і випасти з ліжка.

dityache_lizhechko2

Прути ліжечка повинні бути округленими і міцними. Відстань між ними не повинна перевищувати 6 см – інакше в проміжок між прутами в один прекрасний день може потрапити дитяча голова і успішно там застрягти. Добре, якщо з ліжечка виймаються 2-3 прути посередині – більша дитина зможе сама вилазити з нього і залазити назад.

«Навороти» – потрібні вони чи ні, залежить від того, чим саме забезпечене ліжечко. Різьблені прикраси для краси – абсолютно зайві. На їх гострі краї як дитина, так і батьки можуть наштовхнутися різними частинами тіла, тим самим завдавши собі травму. Чим більш гладка і класична форма дерев’яних частин ліжка – тим краще. А ось якщо ліжечко забезпечується ящиком для постільної білизни та іграшок, а також бічною сумкою для зберігання дитячих речей – це дуже здорово і зручно для дитячої кімнати.

Бортик, що опускається або знімний бортик ліжечка може бути зручний, якщо ви плануєте, що дитина буде спати в цьому ліжку кілька років. Коли дитина підросте бортик можна буде зовсім опустити або просто зняти, перетворивши ліжечко в звичайне дитяче спальне місце. Поки дитина мала, такий бортик може бути зручний, якщо ви не хочете класти малюка з собою в ліжко, але тим не менш, бажаєте, щоб вночі він був поруч – тоді його ліжечко можна приставити до вашого впритул і спати поблизу.

Ліжко-колиска, ліжко-манеж.

Ліжко-колиску вибирають деякі батьки, вважаючи, що це набагато зручніше, ніж просто ліжко: адже воно гойдається, а значить, легше буде заколисати малюка перед сном. Але тут є кілька нюансів: по-перше, діти швидко звикають до закачування і важко засипають без нього; по-друге, ці ліжка не завжди робляться сумлінно і продумано – деякі легко перевертаються; по-третє, більша дитина буде вставати в ньому і теж може перевернутися разом з ліжечком. Та й спати йому все життя доведеться у звичайному статично стоячому ліжку. Чи варто привчати до хитання?

lizhechko-manezh

Ліжечко-манеж – дуже зручне пристосування для мандрівної сім’ї, а також у тих випадках, коли звичайне ліжечко ніде поставити. Таке ліжко складається до розмірів сумки, а розкладається в повноцінне ложе з високими бортиками, ніжками, зручним дном. Вночі в ньому можна спати, а вдень гратися.

Матрацик, захист та балдахін для дитячого ліжечка.

Матрацик повинен максимально відповідати розмірам ліжечка. Ідеально, якщо матрацик наповнений натуральними матеріалами – кокосовою стружкою або водоростями, вони гіпоалергенні і формують поверхню, найбільш фізіологічну для незміцнілого хребта малюка. Матрац не повинен бути занадто м’яким. Подушки не повинно бути взагалі!

Будь-яке ліжечко (хіба що, крім манежику) має жорсткі стінки, які можуть послужити причиною травмування дитини, що ще не надто вміло координує свої рухи. Тому для ліжка, в якому буде перебувати новонароджений, необхідно купити або зшити м’які тканинні бортики (захист), які будуть прив’язуватися до ліжка зсередини мотузочками. Простирадло теж найкраще прив’язати, щоб малюк не заплутувався в постільній білизні. Деякі батьки купують також балдахін, але він часто стає збирачем пилу, а також закриває доступ повітря в ліжечко. Купувати його чи ні – вирішуйте самі.