Перш за все, одяг для немовлят повинен бути зручним і безпечним. Все необхідне можна купити ще до народження дитина. Адже, приїхавши з пологового будинку, навряд чи захочеться думати про те, що треба швидко бігти в магазин, бо забули купити шапочку чи повзунки.
- Одяг для немовлят повинен бути найпростішого крою. Має бути мінімум гудзичків, застібок, швів, резинок та стрічок. В більшості випадків на дитячому одязі шви виводять ззовні, а не всередину для того, щоб вони не натирали ніжну дитячу шкіру.
- Тканина повинна бути виключно натуральною: бавовна, льон, кашемір. Така тканина не викликає алергії, в холодну погоду добре тримає тепло, а в спеку – має здатність «дихати». Найзручніша тканина – бавовняний трикотаж. Він тягнеться, завдяки чому зручно одягати і знімати одяг; не сковує рухи дитини, легкий, добре переться.
- На одязі для малюка має бути якнайменше декоративних деталей. Звичайно, хочеться надягнути платтячко з мереживом, коли йдете в гості чи чекаєте гостей. Безперечно, такий одяг теж потрібно мати, але лише на окремі випадки, а не на кожен день. По-перше, мереживо і фальбанки можуть збиратися в товсті валики і травмувати дитячу шкіру. По-друге, вони ускладнюють процес прання та прасування, на це й так часу небагато; при частому використанні втрачають свій товарний вигляд. Кишені найменшим теж непотрібні – вони будуть тільки сковувати рухи дитини і натирати. Маленькі гудзики, бісеринки, стразики для маленьких – небезпечні прикраси. Маленька дитина може їх відірвати і проковтнути (з дитячої цікавості).
- Психологи радять вибирати одяг для новонароджених пастельних кольорів: кремові, бежеві, ніжно-рожеві, ніжно-салатові, пісочні кольори ідеально підходять для найменших. Яскравий одяг в контрасних кольорах, кажуть, шкідливий для нервової системи малюка. Особливо слід уникати темних важких відтінків, поєднання яскраво-червоного і білого.
Поради щодо вибору одягу для немовлят:
Ті, хто вперше зіткнувся з вибором дитячого одягу, часто не знають що ховається під такими дивними назвами як «боді», «пісочник», «сліп», «роспашонка», «царапки» та інші.
Коротка інформація про диво-одяг:
«Сліп» – комбінезон з довгими рукавами і штаньми, повністю розщібається – від шиї до п’ят. Дуже зручний одяг для малюків – нічого нікуди не задирається і не з’їжджає, нема необхідності роздягати повністю малюка, щоб змінити підгузник, достатньо розщібнути лише декілька кнопок. Бувають вони і з закритими, і з відкритими ручками; з закритими і відкритими ножками.
«Боді» – це футболочка, що защібається між ніжками дитини. Боді бувають з відкритим і закритим рукавом, або у вигляді маєчки. Можуть защібатися на гудзики чи кнопочки, або бути суцільними – вдягатись через голову. Боді зручні тим, що не задираються догори і зручно міняти підгузник.
«Пісочник» – боді з коротким рукавом, низ якого зроблений шортиками, для дівчаток – ще плюс спідничка. Такий літній одяг для малечі – легкий і зручний.
«Повзуни» – штанці, що защібаються на плечах. Не сповзуть і нікуди не втечуть. Можуть бути схожими на штанці з закритими ніжками. Як правило – з зовнішніми швами.
«Роспашонка» або «леля» – кофтинка з довгим чи коротким рукавом, з зовнішніми швами; не защібається повністю, а зав’язується чи защібається зверху.
«Царапки» або «рукавички» – надягаються на ручки зовсім маленьким діткам тому, що дітки народжуються з гострими нігтиками, а царапки оберігають їхнє личко і тіло від подряпин.
З іншими назвами одягу для дітей все просто і зрозуміло – штанці, кофтинки, спіднички, шапочки – не викликають запитань.
Отже, одяг для малюків повинен бути зручним і комфортним у всіх значеннях цих слів.