Кілька фактів з історії створення «Трансформерів». Що стало причиною їхнього успіху, і причому тут Marvel? Як видозмінювалася роботи-трансформери протягом тридцяти чотирьох років? З якої причини один з варіантів Мегатрона не можна пронести на борт літака? Роботи, перевтілюється в авто, реформували виготовлення іграшок і ширвжиток.
Дебютна генерація «Трансформерів»
Фільм «Зоряні війни» вийшов на екрани США в період 1970-1980-х, в деякому роді, став ідеєю для створення іграшок. Хоча офіційна історія виготовлення екшн-фігурок починається з 1984 року.
Hasbro – популярний в Америці виробник ігор негайно вхопився за ідею. У 1982 році компанією була перезапущено серія іграшок від солдатиків G.I. Joe до бандитського угруповання «Кобра».
У 1984 році Marvel був випущений мультсеріал і ряд коміксів. Саме ця практика, від частини, допомогла популяризувати «Трансформерів». Завдяки їй, знаменита іграшка перетворилася на культову.
Японський партнер компанії Hasbro, фірма Takara, в тисячу дев’ятсот вісімдесят другому році виготовляла ряд іграшок-роботів Microman. З частин яких можна було скласти транспортний засіб або, наприклад, аудіокасету. В Америці не існувало нічого схожого! Тоді Hasbro викупивши права на новизну, створила ціле покоління під назвою «Трансформер».
І так, перше покоління «Трансформерів», що має в комплекті 21 модель, було створено в 1984 році. Takara і Hasbro доклали чимало зусиль до успіху «Трансформерів». Але деяку частину відповідальності за появу поніс і головний редактор видавництва Marvel, Джим Шутер. Він порадив створити два конфліктних народи: один з них поніс назву автобот, інший -десептікон.
Первісна і наступні лінійки складалися з таких персонажів як:
- Оптимус Прайм, Бамблбі;
- Хаунд і Джазз;
- Мегатрон і Старскрим;
- Дінобот і Оптимус-горила;
- Шоквейв і Омега Суприм;
- Чорна вдова і Міні-кон;
- Юнікрона, Ретчет і Шоквейв.
Їх творцем, Бобом Бердянськ, герої були наділені незабутніми особистісними якостями. Діти із задоволенням купували іграшки навіть з коротким описом біографії на коробках. Ознайомитися з асортиментом можна в магазині за адресою – Київ, вул. Васильківська 53А, або довідатися про наявність іграшок по телефону – + 38- (095) -229-78-47
Hasbro не зупинилася на досягнутому
Приголомшлива популярність «Трансформерів» штовхала компанію Hasbro на винахід нової групи іграшок. У 1985 році на ринках Америки з’явився дінобот, – це робот перевтілюється в динозавра, який став одним з головних пунктів складу групи «Трансформерів».
Водночас вдалося запустити виготовлення дрібних фігурок, які називалися Конструктіони. З цих частинок з легкістю збирався один великий робот. А модель трансформера, Шоквейв був оснащений підсвічуванням і звуком. Інший -Омега Суприм, ходив, пускав в бій танк і мав крутитися кулемет з підсвічуванням. Ці моделі мали б попит і в наш час, прикрасивши дитинство будь-якої дитини.
Існування всіх новинок першого покоління тривало до тисячі дев’ятсот дев’яностого року. По закінченню шістнадцяти років компанія Hasbro прийняла рішення модернізувати гру з метою підвищення інтересу до неї. І тисяча дев’ятсот дев’яносто другого року став датою появи на світ другого покоління.
Повтору колишнього успіху домогтися не вдалося. Це була якась копія вже всім відомих іграшок, які не зацікавила покупців. Хоча, на нові моделі не шкодували дорогих запчастин, використовуючи сталь, гуму та інше … Через подорожчання виготовлення довелося створити дизайн простіше.
Продаж іграшок здійснювалася без колишнього ажіотажу. Велика частина нових героїв, не знайшли притулок в серцях покупців і були віддані забуттю. Чи не рятували навіть нові серії коміксів, присвячені другого покоління. У тисячу дев’ятсот дев’яносто п’ятого року лінійка, що обіцяла відродження серії, була провалена і закрита.
Transformers від Hasbro
Компанія Hasbro випустила нових роботів серії «Битва звірів» перетворюються у тварин. Сюжетом для іграшок стала всесвіт трансформерів, які перенесли на триста років в майбутнє. З головних героїв залишилися лише Мегатрон і Оптимус Прайм, який тепер міг перетворюватися в горилу.
Змінився сценарій і спосіб продажу роботів по класу і ціною. Базовий клас становили простіші моделі. Клас «Делюкс» містив складних і великих Трансформерів. Мега-і Ультра-класу належали ще більш величезні фігурки.
Трансформери знову опинилися популярні та знайшли актуальність, але, це тривало до 2000-го року. У дві тисячі другому році для залучення покупців Hasbro розпочала виробництво Beast Machines, в якій одна частина іграшок трансформувалася у звірів, а інша перетворювалася в роботів. Це була прекрасна ідея поєднати минуле і сучасне. Але, до того моменту, кожен персонаж серії трансформерів вже встиг добряче набриднути, перебуваючи на екранах ТБ і в колекції іграшок майже кожної дитини.
Незвичайні іграшки трансформери
Самою парадоксальною іграшкою з усіх незвичайних став Мегатрон! Він легко міг трансформуватися в зброю, і занадто схожий на «Вальтер P38». Його ввезення в Австралію і до нині заборонено. А на території Сполучених Штатів Америки він не має права перебувати на борту літака. У дві тисячі дев’ятому році британськими поліцейськими був затриманий двадцятип’ятирічний чоловік, який направив Мегатрон на людей.