Традиційно в Україні представники старшого покоління беруть активну участь у вихованні онуків. У цьому є безліч цілком очевидних плюсів. Але найчастіше молоді батьки, доручаючи своїх малюків турботам дідусів і бабусь, забувають про характерні для подібної ситуації «підводні камені».
Одна з найпоширеніших батьківських скарг – бабуся / дідусь дуже балують онука / внучку. Також конфлікти часто виникають на грунті розходження в підходах до виховання і догляду за дитиною. Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями вирішувати конфліктні ситуації?
Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — домовляйтеся …
Говоріть, говоріть і ще раз говоріть! Проговорюйте абсолютно все! Чим і коли годувати дитину; які ліки давати, коли дитина хворіє, як довго гуляти і які мультики / передачі дозволяти дивитися. Якщо бабуся і / або дідусь з усім погоджуються, але ви відчуваєте, що вашими побажаннями можуть і знехтувати, попросіть їх обґрунтувати власну позицію. Приклад: бабуся вважає, що температуру найкраще збиває старий добрий анальгін. Варто вислухати її доводи, а потім спокійно пояснити, чому для хворої дитини краще дитячі ліки останнього покоління.
Щоб у малюка не виникло упередженого ставлення про способу виховання батьків, домовтеся з бабусями і дідусями не критикувати одне одного в розмові з дитиною.
Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — пояснюйте …
Пояснюйте свою позицію не тільки бабусям / дідусям, а й своїй дитині. Наприклад, якщо бабуся забороняє онукові / внучці ходити вдома босоніж, а ви вважаєте це цілком допустимим, малюк може просто-напросто заплутатися. Можна сказати йому / їй: «Я дозволяю тобі ходити без тапочок, тому що у нас підлога з підігрівом, і я знаю, що ти не застудишся. А бабуся живе окремо від нас – їй може здаватися, що підлога не дуже чиста або недостатньо тепла. Ми обговоримо це з нею».
Детально обгрунтовуйте старшому поколінню свої погляди на виховання. Якщо дідусь годує п’ятирічну внучку з ложки, застібає їй гудзики і надягає сандалики, озвучте ті доводи, які здаються вам природними (наприклад про те, що в такому віці нормально розвинена дитина повинна самостійно одягатися і їсти).
Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — не сваріться…
В жодному разі не сваріться при дитині. Порада ця стара як світ, але вона не втарчає актуальності. Якщо ви хочете, щоб малюк поважав старших, проявляйте повагу одне до одного.
Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — докладайте усіх зусиль, старайтеся
Старайтеся перевести енергію бабусь і дідусів в потрібне русло. Попросіть їх приносити онукові/внучці замість численних шоколадок і чіпсів фрукти і горіхи, а замість дисків з мультфільмами – розвиваючі ігри. А замість того, щоб прибирати розкидані іграшки за онуками, можна запропонувати їм компроміс — вони самі прибирають за собою, але потім бабуся йде з ними гуляти в парк або дідусь веде їх в театр тіней. Швидше за все, старше покоління піде вам назустріч.
Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — спробуйте зрозуміти …
Спробуйте зрозуміти чому так відбувається. Можливо, людям похилого віку не вистачає уваги з вашого боку, і онук/онука для них – єдине «світло у віконці». Якщо бабуся чи дідусь дуже пестять малюка, можливо, вони просто бояться втратити його любов. Потрібно в м’якій формі донести до них, що, потураючи всім дитячим капризам, вони ризикують одержати не люблячого внука, а юного деспота.
Працюйте надсобою, спілкуйтеся, пояснюйте … і ви обов’язково досягнете компромісу, знайдете спільну мову з старшим поколінням. А головне не забувайте: старість – «хвороба» заразна – рано чи пізно нею «хворіють» усі! Ми з вами також будемо колись бабусями/дідусями … і тоді вже напевно нам дуже захочеться, щоб з нами також рахувалися і поважали!
. .
. .