Вагітність і пологи, Пологи, підготовка до пологів

Як полегшити біль під час пологів

yak_polegshikti_bil_pid_chas_pologiv

Як під час пологів полегшити біль при переймах? На жаль, повністю захистити себе від неприємних відчуттів майбутній мамі неможливо. Адже скорочення матки відбуваються мимовільно і контролю не піддаються. Але навчитися легше переживати больові відчуття, добре підготуватися до пологів і фізично, і морально, – все це цілком під силу кожній вагітній жінці.

Тривалість переймів залежить від декількох факторів, основний серед них – які це за рахунком пологи. У першому випадку скорочення матки триває близько 12 годин, жінки, що народжують не вперше, відчувають перейми від 8 до 10 годин, як правило, переживають їх багато легше.

. . . . . . . .

Так як перейми тривають до 12 годин і мають різну силу, до настання активної фази у жінки більше можливостей полегшити своє становище. Насамперед, це постійний рух – ходьба, нахили, деяким допомагає душ (можливий тільки в тому випадку, якщо води ще не відійшли). У проміжках між переймами можна подрімати.

Характер перейм по їх інтенсивності ділиться на три фази:

  • початкова фаза – тривалість 7-8 годин; біль відносно слабкий.
  • активна фаза – тривалість 3-5 годин; найгостріший біль, наростаючий з кожною переймою.
  • перехідна фаза – тривалістю 30-90 хвилин, відбувається після пологів; біль відносно слабкий.

Як полегшити біль

Дієвих способів зменшення неприємних відчуттів при переймах чимало. Але кожна вагітна жінка повинна знати, що кращий спосіб полегшити біль – це дати волю позитивним емоціям. В організмі вагітної безпосередньо перед пологами посилюється активність гіпофізу – він виробляє гормон ендорфін, природне болезаспокійливе.

Перешкодити цьому процесу може і стрес, і зайве хвилювання, і поганий настрій. Так що найвірніший спосіб полегшити біль – це спокій і розслаблення. Для підтримки породіллі в спокійному стані, деякі лікарі рекомендують присутність поруч з нею під час перейм когось із близьких – чоловіка, батьків.

Інший перевірений спосіб, як полегшити біль при переймах, – масажні процедури.

Існує три точки, впливаючи на які, зменшуються неприємні відчуття:

  • хей-гу – знаходиться в заглибленні між великими і вказівними пальцями рук.
  • шоста селезінкова – розташована в області гомілок, в 7 сантиметрах вище кісточок.
  • поперек – масаж цієї точки проводиться пальцями або кулаком, а сила впливу залежить від переваги жінки.

Величезну роль відіграє і правильне дихання, причому на всіх фазах перейм і в момент пологів. У проміжках між переймами дихати потрібно розмірено і глибоко, насичуючи організм і плід киснем. А в момент найбільш гострих больових відчуттів вдихати і видихати повітря часто і невеликими ковтками.

Мабуть, найефективніший спосіб полегшити больові відчуття при переймах, – це усвідомлювати, що зовсім скоро ви побачите свого малюка. І всі неприємні відчуття тільки наближають вас до цього найщасливішого моменту в житті.