Дитяча кімната

Будиночок для немовляти, Або як вибрати перший візок (коляску) для новонародженого

vizok_kolyaska_dlya_novonarodzhenih

Вибрати перший візок (коляску) для новонародженого – завдання не з легких. Від яскравих забарвлень і багатства модельного ряду захоплює дух. Іноді хочеться просто взяти перший ліпший, щоб нарешті закінчився похід цими нескінченними «візковими рядами». Але не поспішайте! Незручний, важкий і неповороткий візочок (коляска) може стати серйозною проблемою. Давайте підійдемо до його вибору з практичного боку. Але не варто забувати і про те, що візок має вам просто подобатися.

До вибору візка для новонародженого необхідно підходити з великою відповідальністю. Перш, ніж шукати транспортний засіб, майбутнім батькам належить відзначити кілька важливих моментів.

  1. Протягом якого сезону буде експлуатуватися візок?
  2. Як часто передбачається його використовувати?
  3. Який стан доріг в радіусі прогулянок?
  4. Якщо сім’я живе в квартирі, а не в приватному будинку, то перш, ніж відправитися в магазин, варто виміряти ширину ліфту – візок має легко входити в нього.
  5. Щоб звузити коло потенційних моделей, важливо визначити максимальну суму, яку сім’я готова витратити на покупку дитячого візка (коляски).
vizok_kolyaska_dlya_novonarodzhenih2

Як вибрати візок (коляску) для новонародженого: основні види

Сучасні візки (коляски) можна розділити на три види. Це – класична люлька, трансформер і “2 в 1” або “3 в 1”.

Класична люлька

– це звичайнісінький візок для новонароджених, що складається з так званого шасі (рама з колесами) і власне люльки.

Візок-трансформер

– легко перетворюється з люльки на прогулянковий візочок, коли дитина підростає. Короб, де спало немовля, просто виймається, і прогулянковий варіант коляски залишається під тим же капюшоном.

Візок “2 в 1”

– перетворюється з люльки на прогулянковий візочок, але вже шляхом повної заміни спального блоку прогулянковим.

Коляска “3 в 1”

– це ще й автокрісло, яке встановлюється на шасі. Такий варіант зручний, якщо дитину потрібно ненадовго взяти з собою. Автокрісло просто переноситься з машини на шасі візка, і необхідність тягнути з собою весь візок відпадає.
vizok_kolyaska_dlya_novonarodzhenih_kolesa

Як вибрати візок (коляску) для новонародженого: вимоги до коліс

  • Краще вибирати візок з великими колесами. Саме від розміру коліс залежить плавність ходу візочка і простота в управлінні.
  • Колеса бувають надувними або монолітними. Візок з надувними колесами більш прохідний: плавний хід надувні колеса забезпечують краще, ніж монолітні.
  • Зараз з’явилося багато візків на трьох колесах. Три колеса зручні, коли ви йдете по вузькій стежці. А ось пропустити між коліс калюжу або яму на дорозі ви вже не зможете – доведеться об’їжджати. Та й при нерівних спусках такі візки не дуже стійкі.
  • Візки на чотирьох колесах добре проходять і по піску, і по снігу. Не варто забувати і про те, що спуски, наприклад, в переходах, також обладнані лише двоколійними з’їздами.
  • Ще один корисний винахід – це плаваючі передні колеса. Завдяки маневреності, яку вони надають “водієві”, управляти візком однією рукою не складе ніяких труднощів. Зате, коли необхідно подолати важкопрохідну ділянку шляху (скажімо, по снігу), існує можливість фіксації прямого ходу: коли всі чотири колеса візка стоять прямо.
  • Зверніть увагу на систему амортизації і гальма. М’яка підвіска робить для малюка непомітними нерівності дороги і переїзди через перешкоди. Заколисувати малюка можна буде однією рукою. Гальмівна педаль повинна бути не надто податливою, щоб не спрацьовувати при випадковому торканні і не занадто жорсткою, коли доводиться допомагати руками.

Як вибрати візок (коляску) для новонародженого: оптимальні габарити

  1. Звичайно, візки-трансформери і візки типу “2 в 1” на перший погляд здаються набагато вигіднішими, ніж покупка спочатку простої люльки, а потім ще й прогулянкового візка. Однак плюс класичної люльки полягає в її відносній легкості. Вага трансформерів та візків “2 в 1” коливається в середньому від 12 до 18 кг, звичайної люльки – 7-10 кг.
  2. Розміри у більшості візків насправді практично однакові. Довжина і ширина спального місця для немовляти в середньому складають 95 на 65 см (плюс-мінус 5 см).
  3. Зверніть увагу на висоту бортів люльки. Якщо влітку на малюкові зовсім небагато одягу, а зверху можна обійтися легким пледом, то взимку під чохол коляски вам треба вмістити теплу підкладку, дитину в зимовому комбінезоні і ковдру! Тому краще вибирати візок з високими бортами (від 30 см).
  4. І звичайно, особисто випробуйте складаний механізм. Візок має легко складатися і розкладатися зусиллями однієї людини. Якщо ви плануєте перевозити дитину в машині, перевірте, чи поміститься складений візок у ваш автомобіль.

Про такі критерії відбору візка (коляски) для новонародженого, як: ручка, капюшон, кошик для покупок, а також про важливий набір аксесуарів для для візка читайте у статті «Перший візок (коляска) для немовляти. Важлива кожна дрібниця»