Всі батьки піклуються про здоров’я своїх дітей. Навіть найменші зміни у самопочутті малюка викликають переживання. Взяти, наприклад, показники температури. Коли вона висока – батьки хвилюються, але точно знають, що робити в такій ситуації. Адже підвищення температури – явище більш поширене. А що робити, коли у малюка низька температура? Які симптоми низької температури? Які причини таких змін? Що робити батькам в такій ситуації? Про це і поговоримо далі!
Симптоми низької температури (гіпотермії) у дитини
Момент, коли температура падає нижче гранично допустимої норми, складно вловити навіть дорослій людині. Багато ж просто не надають значення цій проблемі через занадто поширені симптоми, що нагадують звичайну перевтому.
У дитини ознаки гіпотермії вельми неоднозначні, так як властиві й іншим захворюванням:
- [b]Нервозність і поганий настрій[/b]. Можуть виражатися в зайвій примхливості і прояві агресії. Особливо цей симптом повинен насторожити в тому випадку, якщо раніше дитині була не властива така поведінка.
- [b]Апатія[/b]. Стани, описані вище, можуть змінюватися повною байдужістю до подій, в подібні моменти малюків не вдається захопити грою або іншим заняттям.
- [b]Сонливість і низька активність[/b]. Температура тіла, що знизилась дуже часто призводить до появи цього симптому, оскільки організм дитини намагається уникнути переохолодження шляхом економії енергії.
- [b]Втрата апетиту і головний біль[/b]. Як звичні супутники будь-якого нездужання, ці ознаки мають місце бути і в подібному випадку.
При виявленні даного комплексу симптомів у дитини, слід негайно виміряти температуру. Якщо побоювання підтвердяться, то найбільш правильним рішенням буде консультація з лікарем, який призначить методи лікування.
Чому знижується температура?
Причини цього явища у малюків дуже різноманітні і багато в чому залежать від віку, а також терміну їх виношування. Наприклад, для передчасно новонароджених малюків знижені показники є нормою. Коли дитина пристосується до навколишнього середовища, температура тіла стабілізується. В інших випадках причини виникнення гіпотермії такі:
- звичайна застуда.
- наслідки інтоксикації.
- слабка імунна система + авітаміноз.
- тривале захворювання або прогресування наявного.
- анемія.
- онкологія.
- збій в роботі щитовидної залози.
Сама банальна ситуація, через яку температура тіла падає до 35 градусів і нижче – переохолодження організму. Часто таке трапляється влітку і взимку, коли діти дуже легко одягнені або граються на вулиці в мокрих речах.
Лікування гіпотермії у дитини
Оскільки тривале збереження низької температури тіла згубно для людини будь-якого віку, звертатися за медичною допомогою слід навіть при одиничному випадку виникнення цього явища. Ігнорування легкої гіпотермії може привести до ускладнень: від збою ЦНС до летального результату.
Методи усунення проблеми зазвичай різняться в залежності від показників і стану хворого. Крім того, потрібно враховувати причину розвитку порушення, так як її усунення призведе до нормалізації роботи організму.
Медикаментозне втручання
Цей вид лікування без сумніву найефективніший. Але низька температура у дитини – дуже специфічний симптом різних серйозних захворювань, тому без консультації лікаря не обійтися.
Препарати, дозволені дорослим при гіпотермії не завжди підходять малюкам за різними показниками, тому давати ліки дитині на власний розсуд не варто.
Крім того, дитині зазвичай виписують лікування в форматі крапельниць та ін’єкцій, зробити які здатний не кожен дорослий. Все, що можуть батьки, – зігріти своє дитя, керуючись низкою дозволених заходів, які строго залежать від показників градусника
Що не можна робити при низьких показниках температури
Навіть знаючи методи лікування і надання допомоги при гіпотермії, розгублена людина здатна зробити помилку. Щоб уникнути цього, треба бути твердо впевненим у своїх діях. Отже, якщо температура у дитини знижена, ПРОТИПОКАЗАНО НАСТУПНЕ:
- Застосування алкоголю всередину в зігріваючих цілях. Він пригнічує діяльність вищих відділів ЦНС, що негативно позначається на загальному перебігу хвороби.
- Занурення дитини в крижану воду. У медичній практиці цей спосіб визнається дієвим для підвищення температури, але тільки у дорослих людей. Незміцнілий організм така шокова терапія здатна привести до летального результату.
Ефективна профілактика низької температури у дитини
Щоб уникнути цієї неприємності, батькам слід приділяти належну увагу роботі імунної системи їх дітей. Для цього буде потрібно дотримуватися декількох стандартних рекомендацій:
- привчити дитину до спортивного способу життя.
- мінімум двічі на місяць проводити процедуру загартовування.
- максимально розширити раціон.
- не уникати важливих щеплень, які підтримують імунітет і не дозволяють розвинутися такому відхиленню, як низька температура.
- дозволяти дитині проводити достатньо часу на вулиці.
Всі ці заходи допоможуть не тільки впоратися з вищевказаною проблемою, але і підтримають організм в тонусі.
Запропонована інформація буде, безумовно, корисна для батьків, які зіткнулися з проблемою низької температури своїх дітей. Але краще, щоб Ви зверталися до даної статті лише для того, щоб збагатитися інформацією і просто знати все, а Ваші дітки, щоб завжди були здорові. Нехай щастить!