Здоров'я дитини

Чотири простих кроки до міцного імунітету

chotiri_prostih_kroki_do_micnogo_imunitetu

У силах батьків зробити так, щоб зустріч з вірусами та різними бактеріями пройшла для дитини з мінімумом неприємних наслідків. Для цього зовсім не потрібно вигадувати важкоздійснюваних схем, достатньо лише зберігати і підтримувати те, що дано дитині від природи – систему імунітету.

У загальних рисах, імунний захист організму – це підтримання сталості його внутрішнього середовища. Тобто все чужорідне, чи то бактерія, чи вірус, а чи найпростіші знешкоджуються і видаляються з організму. Специфічний імунітет до конкретного захворювання може формуватися активно (дитина чимось перехворіла або отримала дозу вакцинного препарату) і пасивно (дитина отримала антитіла від матері або їй ввели імуноглобулін у вигляді препарату). Крім специфічного імунітету є цілий ряд неспецифічних факторів захисту, які першими атакують чужорідний агент, ще не знаючи, що за «ворог» вторгся в організм. Це інтерферон, різні ферменти та ін.

. . . . . . . . . .

Зміцнення імунітету дитини

Ще до зачаття дитини ви можете сприяти тому, щоб майбутні діти мали міцний імунітет. Заходи прості і відомі, характеризуються трьома словами – «здоровий спосіб життя». Коли вагітність вже наступила, дуже постарайтеся не хворіти, а вже якщо захворіли – лікуєтеся тільки під наглядом лікаря. Але ось дитина народилася. Як зміцнювати її імунітет?

chotiri_prostih_kroki_do_micnogo_imunitetu_grudne_vigodovuvannya

Крок перший: годувати дитину грудьми

У молоко переходять антитіла, вироблені «досвідченою» маминою імунною системою. Тому діти на грудному вигодовуванні рідше хворіють. Надалі, харчування дитини теж відіграє величезну роль в імунітеті. А принципи його прості: годувати дитину відповідно до її апетиту і включати в раціон щодня п’ять груп продуктів: м’ясо або рибу, овочі та фрукти, молочні продукти, крупи, хліб.

chotiri_prostih_kroki_do_micnogo_imunitetu_plavannya

Крок другий: організувати комфортне для розвитку та підтримки імунітету дитини середовище

А саме: щоденне вологе прибирання, провітрювання приміщень, підтримання нормальної вологості повітря будинку, щоденні прогулянки на максимально можливому (для міських жителів) свіжому повітрі, масаж і гімнастика, купання у ванні або басейні, заняття спортом.Всі ці заходи сприяють зміцненню здоров’я в цілому , а значить, і зміцненню імунної системи.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

chotiri_prostih_kroki_do_micnogo_imunitetu_kolektiv

Крок третій: забезпечити контакт дитини з однолітками

Багато батьків знають, що як тільки дитина пішла в садок, починається низка постійних хвороб. Це цілком нормально, імунна система дитини зустрічається з потоком чужорідної інформації і не встигає реагувати належним чином – виникає хвороба. Але цей період адаптації у здорової дитини, якій батьки створили всі вищеперелічені для зміцнення імунітету умови, не затягнеться надовго. Через місяць банальні соплі одногрупника з ясел вже не будуть для вашого малюка загрозою хвороби, імунітет зміцніє.

Стосовно дитячих інфекцій, спалахи яких раз у раз виникають в дошкільних установах. Від серйозних, що загрожують життю дитини інфекційних хвороб є щеплення. А з багатьма інфекціями, які не загрожують життю, краще зустрітися як раз-таки в дитинстві – переносяться легше і психологічних переживань завдають набагато менше.

Крок четвертий, необов’язковий і практично завжди вимушений: штучна стимуляція імунітету за допомогою фармакологічних препаратів

Безумовно, всі вони повинні бути призначені лікарем за строгими показаннями.