Здоров'я дитини

6 міфів про дитячі підгузки

Поява підгузків спростила догляд за малюками. Проте низку проблем, які час від часу виникають у дітей, батьки схильні пов’язувати з цим гігієнічним засобом. Де правда, а де тільки міф — спробуємо розібратися, досліджуючи найпоширеніші твердження.

pidhuzky-1

Міф 1. Усі підгузки однакові

Підгузки відрізняються:

  • матеріалами, кількістю шарів. Найчастіше спостерігається комбінація натуральних і штучних матеріалів, тканинні прокладки змінюються полімерами, що дихають, гідрофільними пластами. Суто натуральні вироби погано тримають вологу, а в повністю штучних дитина париться.

  • конструкцією. Розрізняють товари для хлопчиків і дівчаток, у перших поглинальний шар знаходиться ближче до живота, у других — до сідничок. Вибрати такі вироби можна в «АШАН» auchan.ua/podguzniki-dlja-detej/, де також є універсальні підгузки з повітряними каналами — по них волога спрямовується та рівномірно розподіляється по всій площині.
  • липучками. Краще вибирати товари, де липучки еластичні, трохи розтягуються, й після першої фіксації їх можна вільно розстібнути та знову надійно закріпити.
pidhuzky-2

Міф 2. Подразнення шкіри від підгузків

Сам матеріал призводить до почервоніння або висипу тільки в разі індивідуальної чутливості дитини до якихось складових підгузка. Проблема вирішується зміною виробу.

Найчастіше подразнення викликають порушення норм гігієни (чистота, дитина занадто довго в підгузку), тертя, спека, загальна підвищена вологість. Висип може сигналізувати про хворобу, і якщо він не зникає кілька днів, потрібно звернутися до лікаря.

Міф 3. Наділи й забули — підгузки міняються рідко

Головне правило: підгузки потрібно змінювати, як тільки вони наповнилися. Але якщо малюк повзає у підгузку пів дня, та ще й у спеку, і він сухий, то заміна необхідна, тому що дитина потіє. Навіть «порожній» засіб гігієни потрібно міняти кожні 5–6 годин удень, «нічний» допускається залишати на 12 годин.

Міф 4. У майбутньому на дитину чекає безпліддя та криві ніжки

Дівчаткам може загрожувати інфекція сечовивідних шляхів, і тільки в разі недотримання гігієнічних норм (рідка зміна підгузка). Статеві органи хлопчиків також не перегріваються — температура під підгузком не перевищує 36 °С.

Невідомо, звідки взялося твердження про кривизну ніг, адже ці гігієнічні засоби — чудова профілактика дисплазії, оскільки ноги у підгузку важко звести разом.

. . .

. . .

Міф 5. Ходить у підгузок — не ходитиме на горщик

Коли дитина усвідомить свої фізіологічні потреби, вона сама піде на горщик. Головне, щоб маля не сприймало його як іграшку, розуміло, для чого цей предмет, і не боялося. Зазвичай після 18 місяців проблема «підгузки чи горщик» зникає, але все індивідуально. Батьки мають ненав’язливо привчати малюків: саджати на горщик, намагатися пояснити, що і як.

Міф 6. Підгузки важко утилізувати

pidhuzky-3

Дійсно, «пахощі» використаних підгузків витримати важко, і не завжди є можливість одразу винести їх на смітник. Виробники пропонують спеціальні утилізатори — опускаєте в них підгузок, і він автоматично обмотується плівкою.