Здоров'я дитини

Як правильно вдягати дитину взимку

yak_vdyagati_ditinu_vzimku

Якщо на вулиці аж надто холодно, ви, швидше за все, відправите малюка гуляти, неодмінно вкутавши його в багато слоїв одягу. Але ж це в корені не правильно!

Якщо звернутися до думки авторитетних експертів – насамперед педіатрів – на дитині повинно бути вдягнено рівно стільки речей, скільки необхідно для підтримки нормального теплообміну.

І ще дуже важливо!: одяг для дитини не має сковувати її руху, не повинен заважати іграм – в іншому випадку з рожевощокого малюка виросте млявий і страждаючий зайвою вагою.

Про те, скільки одягу потрібно дитині в холодну пору року, ми поговоримо далі.

Чому не треба кутати дітей?

На жаль далеко не всі молоді мами вміють правильно вдягати дитину. Багато продовжують надміру тепло закутувати своїх дітей до тих пір, поки ті не навчаться переконливо описувати свій стан словами “Мені холодно!” і “Мені жарко!” І навіть тоді продовжують кутати, сумніваючись у тому, що дитина може правильно оцінити свої відчуття.

Хтось скаже, що в усьому винні бабусі і дідусі – споконвічні любителі вдягнути дитину тепліше. Однак нерідко вся причина полягає в особистих сумнівах мам.

Розвіяти їх можуть і повинні досвідчені педіатри. Адже коли справа стосується здоров’я дітей, кого як не лікаря потрібно слухати?

. . . . . . . . . .

Як правильно вдягати дитину взимку: шари одягу

Як вдягнути дитину – питання не тільки моди. І справа не в рюшечках та бантиках, а в кількості шарів одягу на дитині.

Золоте правило одягання малюків педіатри формулють так: «одягніть дитину так само, як себе, плюс один шар». Якщо ж шарів буде більше, ніж потрібно, це загрожує:

  • перегрівом – у маленької дитини ще недостатньо розвинена система терморегуляції. На надмірну кількість теплих речей малюк може зреагувати підвищенням температури тіла до 39С, порушенням дихання, апное (тимчасовим припиненням дихальних рухів), тепловим ударом, запамороченням і головним болем. І в підсумку неправильний догляд за дитиною може обернутися навіть трагедією.
  • переохолодженням – в зайвій кількості теплого одягу дитина може швидко спітніти. Після чого навіть невеликий протяг призведе до замерзання і надалі, можливо, навіть до застуди.
  • нездатністю організму пристосовуватися до умов навколишнього середовища – організм настільки пристосується до тепла, що не буде здатний справлятися з холодом. І дитина, яку в дитинстві весь час кутали, протягом всього свого життя буде мерзнути навіть при найменшому зниженні температури.

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Як правильно одягати дитину взимку: рух = тепло

Думаю, ніхто не буде сперечатися, що дітей складно втримати на одному місці. Вони “губляться всюди і знаходяться скрізь”. Правда, взимку на вулиці це стосується лише правильно вдягнених дітей.

Малюки, яких одягли надто тепло, малорухливі, мляві і вередливі. Щоб не псувати настрій і не підривати здоров’я дітей, мамам потрібно пам’ятати, що поки вони стоять нерухомо на дитячому майданчику, діти весь час перебувають у русі. А значить їм набагато тепліше, адже вироблення тепла збільшується в два рази при ходьбі і в чотири (!) рази при бігу.

Як правильно одягати дитину взимку: тепло, затишно і зручно

Хороший вихід пропонують сучасні технології. Вже досить давно став доступним дитячий одяг на холлофайбері – тонкі і легкі, але дихаючі і теплі, куртки та комбінезони. Колись такоюм зручністю користувалися тільки спортсмени, але тепер, вибравши такий вид теплого одягу, можна не боятися, що малюк замерзне і при цьому не робити з нього незграбного космонавта, що робить перші кроки по Місяцю …

Якими критеріями керуватися при виборі теплого дитячого одягу читайте у нашій статті Зимовий комбінезон для дітей https://dityinfo.com/dityacha-kimnata/zimovii-kombinezon-dlya-ditei.html

Як правильно одягати дитину взимку: вибір одягу залежить від температури

Умовно можна виділити чотири діапазони зимової температури:

  • -5 – + 5 °С
  • -5 – -10 °С
  • -10 – -15 °С
  • -15 ° … -25 ° С

Температура-5 – + 5 °С

При такій температурі одяг дитини взимку включає термобілизну (колготки і футболка з довгим рукавом), комбінезон на синтепоні, бавовняні шкарпетки, теплі черевики з вовняною устілкою, плетену (натуральну) шапку і теплі рукавички.

Термобілизна – відмінний винахід для некритично низьких зимових температур. Така білизна здатна виводити вологу і створювати з теплого повітря захисний шар на тілі дитини. Завдяки цьому малюк залишиться сухим, і не буде потіти навіть при активному русі.

Температура -5 – -10 °С

При такій температурі до попереднього набору зимового одягу доповнюється ще один шар (наприклад, легкий лляний, бавовняний або синтетичний гольф). На бавовняні шкарпетки краще додатково вдягнути шерстяні.

Температура -10 – -15 °С

У випадку, якщо зима видалася достатньо холодною, термобілизна доповнюється комплектом одягу з флісу (штучної тонкої вовни). Обов’язково поверх бавовняних шкарпеток потрібно вдягнути вовняні! Теплі черевики можна замінити валянками, унтами або схожим взуттям. У таку погоду краще використовувати комбінезон на пуху з капюшоном, який накидається поверх вовняної шапки. Рукавички повинні бути вовняні або з підкладкою з хутра.

Температура -15° … -25°С

Якщо не боїтеся такого морозу, вирішили не пересиджувати холод вдома та все ж збираєтеся йти на прогулянку, то одягати дитину слід так само, як при температурі до -15°. Однак час прогулянки потрібно скоротити. Щоб не було обмороження, щоки дитині варто намазати жирним кремом.

Чим старша і активніша дитина, тим менше потрібно її кутати – вона і так не замерзне, якщо буде багато рухатися. Якщо одяг буде тісним, кров не буде нормально циркулювати, а це збільшує ризик обмороження. Не забувайте, що найвища тепловіддача – біля голови, рук і ніг. Тому особливо важливо подбати про теплі шапки, шалики, рукавиці і взуття.