Почнемо з того, що незручних запитань вам не вдасться уникнути і варто готуватися до них. І якщо для дитини трьох-чотирьох років достатньо буде простої короткої відповіді, то з віком дитина вимагатиме більше інформації та розгорнутої відповіді. Відповіді на ці питання мають відповідати віку дитини і обов'язково бути правдивими. Якщо ви прагнете до того, щоб ваші стосунки з дитиною ґрунтувалися на взаємній довірі, то говорити треба правду. В яких обсягах - вирішувати вам: це залежить від готовності батьків до розмови, від ступеня їх відкритості, від стосунків в середині сім'ї і з дитиною, зокрема. Ще одним правилом розмови про «незручне» є ваш спокій, впевненість, рівний тон.
Найпоширенішим "незручним" запитанням такого типу є питання «Звідки я взявся?», «Де я був раніше?» і т.д. Трирічній дитині достатньо інформації про те, що він з'явився з маминого животика, 6-річну дитину зацікавить, яким чином він туди потрапив і яким чином вийшов. На це питання можна відповісти так: частинки мами і тата зустрілися, стали одним цілим і з цього з'явився ти. Внизу живота є отвір, з якого ти і з'явився на світ (інший варіант - лікар розрізає живіт).
Нерідко діти задають питання типу «що таке секс», на яке можна відповісти так: це особлива близькість між чоловіком і жінкою, які кохають одне одного. Цього буде достатньо і для малюка, і для більш старшої дитини. Головне не хвилюватися, не губитися, відповідати спокійно і впевнено, так наче ви відповідаєте на питання, з чого зварений борщ. Тоді у дітей теж буде нормальне ставлення до цього.
Дуже часто по телевізору можна побачити рекламу, не призначену для дитячих очей і вух. І ось дитина вже «катує» вас питанням: що таке тампони, прокладки, презерватив? Можна чесно сказати, що тампони, прокладки - гігієнічні засоби для жінок, не вдаючись у подробиці.
Презервативи - засіб захисту від деяких хвороб, якими страждають тільки дорослі. Ухилятися від питань не потрібно, адже це тільки підігріє інтерес.У віці 3-5 років дитину починають цікавити питання, що стосуються смерті. Ігнорувати їх не можна, а в разі смерті когось із близьких - особливо. Які саме питання задасть дитина, передбачити неможливо, але відповіді на деякі з них дорослим бажано знати заздалегідь. «Чому він помер?» Якщо причина смерті природна (старість), то можна сказати, що організм людини зносився і перестав працювати. Так буває, коли людина дожила до старості. Якщо причина смерті хвороба, то тут важливо уточнити, що не від усіх хвороб помирають, щоб дитина не боялася померти від грипу і ГРЗ. Якщо причина смерті - нещасний випадок, то можна відповісти так: органи людини сильно постраждали і перестали виконувати свої функції. Тут потрібно додати, що необхідно уникати небезпечних ситуацій: переходити дорогу тільки на зелене світло, не ходити по тонкому льоду, не гратися з вогнем і т.д. Мабуть, найважче з цієї серії питань - Йому холодно під землею? Йому там страшно? У цьому випадку потрібно пояснити, що тіло померлої людини більше не працює, а тому воно більше нічого не відчуває - ні температуру, ні страху, ні болю ... На питання: А я помру? А ти? потрібно відповісти чесно: так, так влаштоване життя, але це буде в далекому майбутньому, коли ми доживемо до глибокої старості.
Яким би не було питання вашої дитини, вслухайтеся в нього, і вам буде легше знайти правильну відповідь. Відповідно до її віку, ситуації і необхідності. Головне - не залишати дитину без відповіді.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!