Виховання дітей

Як відповідати на незручні запитання від дітей

nezruchni_dityachi_zapitannya

Почнемо з того, що незручних запитань вам не вдасться уникнути і варто готуватися до них. І якщо для дитини трьох-чотирьох років достатньо буде простої короткої відповіді, то з віком дитина вимагатиме більше інформації та розгорнутої відповіді. Відповіді на ці питання мають відповідати віку дитини і обов’язково бути правдивими. Якщо ви прагнете до того, щоб ваші стосунки з дитиною ґрунтувалися на взаємній довірі, то говорити треба правду. В яких обсягах – вирішувати вам: це залежить від готовності батьків до розмови, від ступеня їх відкритості, від стосунків в середині сім’ї і з дитиною, зокрема. Ще одним правилом розмови про «незручне» є ваш спокій, впевненість, рівний тон.

“Незручні” питання від дітей – Звідки я взявся

Найпоширенішим “незручним” запитанням такого типу є питання «Звідки я взявся?», «Де я був раніше?» і т.д. Трирічній дитині достатньо інформації про те, що він з’явився з маминого животика, 6-річну дитину зацікавить, яким чином він туди потрапив і яким чином вийшов. На це питання можна відповісти так: частинки мами і тата зустрілися, стали одним цілим і з цього з’явився ти. Внизу живота є отвір, з якого ти і з’явився на світ (інший варіант – лікар розрізає живіт).

“Незручні” питання від дітей – Що таке секс

Нерідко діти задають питання типу «що таке секс», на яке можна відповісти так: це особлива близькість між чоловіком і жінкою, які кохають одне одного. Цього буде достатньо і для малюка, і для більш старшої дитини. Головне не хвилюватися, не губитися, відповідати спокійно і впевнено, так наче ви відповідаєте на питання, з чого зварений борщ. Тоді у дітей теж буде нормальне ставлення до цього.

nezruchni_zapitannya_2

“Незручні” питання від дітей – вплив реклами

Дуже часто по телевізору можна побачити рекламу, не призначену для дитячих очей і вух. І ось дитина вже «катує» вас питанням: що таке тампони, прокладки, презерватив? Можна чесно сказати, що тампони, прокладки – гігієнічні засоби для жінок, не вдаючись у подробиці. Презервативи – засіб захисту від деяких хвороб, якими страждають тільки дорослі. Ухилятися від питань не потрібно, адже це тільки підігріє інтерес.

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

“Незручні” питання від дітей – що таке смерть

У віці 3-5 років дитину починають цікавити питання, що стосуються смерті. Ігнорувати їх не можна, а в разі смерті когось із близьких – особливо. Які саме питання задасть дитина, передбачити неможливо, але відповіді на деякі з них дорослим бажано знати заздалегідь. «Чому він помер?» Якщо причина смерті природна (старість), то можна сказати, що організм людини зносився і перестав працювати. Так буває, коли людина дожила до старості. Якщо причина смерті хвороба, то тут важливо уточнити, що не від усіх хвороб помирають, щоб дитина не боялася померти від грипу і ГРЗ. Якщо причина смерті – нещасний випадок, то можна відповісти так: органи людини сильно постраждали і перестали виконувати свої функції. Тут потрібно додати, що необхідно уникати небезпечних ситуацій: переходити дорогу тільки на зелене світло, не ходити по тонкому льоду, не гратися з вогнем і т.д. Мабуть, найважче з цієї серії питань – Йому холодно під землею? Йому там страшно? У цьому випадку потрібно пояснити, що тіло померлої людини більше не працює, а тому воно більше нічого не відчуває – ні температуру, ні страху, ні болю … На питання: А я помру? А ти? потрібно відповісти чесно: так, так влаштоване життя, але це буде в далекому майбутньому, коли ми доживемо до глибокої старості.

Яким би не було питання вашої дитини, вслухайтеся в нього, і вам буде легше знайти правильну відповідь. Відповідно до її віку, ситуації і необхідності. Головне – не залишати дитину без відповіді.