Виховання дітей

Шкідливі поради для батьків: як виховати брехуна

yak_vihovati_brehuna

Брехня – це результат невпевненості в своїх силах і можливостях. Дитяча брехня говорить про невіру в те, що мама і тато прийдуть на допомогу у важкій ситуації.

Будь-який обман викликає почуття образи, особливо, якщо обманює власна дитина. На жаль, ви нічого не зможете з цим вдіяти до тих пір, поки не розберетеся з причинами такої поведінки, які найчастіше ховаються в сімейних стосунках. Сьогодні ми підемо від зворотного, і розповімо вам, що саме треба робити, якщо ви хочете виховати пропащого брехуна.

Як виховати брехуна: постійно влаштовуйте допити

Переживайте за успішність дитини, сумнівайтеся в ній, по кілька разів на день перевіряйте її слова. Будьте підозрілі і не відмовляйте собі в задоволенні постійно бути напоготові. Контролюйте кожен крок.

Наприклад, ви можете без дозволю залазити до дитини в портфель або читати її особисту переписку – мало що вона може там писати. Тільки не дивуйтеся, якщо вона раптом буде і сама не проти, скажімо, залізти, в вашу дамську сумку за сотнею-другою.

Організуйте процес. Є камери, керовані дистанційно. Можете подивитися, чим займається вдома дитина.

Звичайно, ви залазили з кращих спонукань, а ось син/дочка – навряд. Тільки хто ж подав такий чудовий приклад неповаги до чужих речей? З певного віку дитина створює собі простір, в який не хоче нікого пускати. Вона може довірити свою таємницю тільки обраним або взагалі нікому. Така брехня стає ознакою дорослішання, формування особистого життя.

Як виховати брехуна: висміюйте дитину, якщо вона чогось не знає, забула і питає у вас

«Так як він можеш? Дитина в дев’ять років не здатна розв’язати простий приклад – сором! Розв’яжи ще 48 таких, інакше гуляти сьогодні не підеш! Он Маша олімпіаду виграла, а ти найпростіших речей не знаєш, весь в батька! »

Тільки не дивуйтеся, якщо через деякий час ваша дитина почне вам розповідати про свої небувалі успіхи, і тільки з щоденника ви раптом дізнаєтеся, що все це неправда. Нікому не хочеться відчувати себе хронічною невдахою.

Як виховати брехуна: не дозволяйте дитині фантазувати

Різниця між фантазією і брехнею настільки тонка, що краще відразу зловити дитину на гарячому. Не вірте їй, ставте під сумнів все сказане. При першій можливості викривайте брехню. Нехай навіть мова про прості неточності – з малого виростає велике!

Реагуйте на дрібні протиріччя в оповіданні дитини: «Двометрова людина? Досить брехати – не може такого бути! »Тільки не дивуйтеся, що дитина буде ставати або все більш брехливою, або все більш замкнутою.

Малюк з допомогою своєї безмежної фантазії змінює реальність на свій розсуд. Таким чином він отримує те, що не завжди є в звичайному житті, але ми з вами знаємо, що не можна цього дозволяти.

yak_vihovati_brehuna

Як виховати брехуна: лякайте неминучою розплатою

«Якщо ти будеш погано себе вести, прийде «бабайка». Дитина швидко зрозуміє, що до чого, і буде самовіддано брехати про все підряд. Адже малюк не буде розбиратися – існує «бабайка» чи ні, краще відразу обдурити ворога – може тоді пронесе.

Як виховати брехуна: постійно цікавтеся успіхами, оцінками, досягненнями, а не особистим життям дитини

Та й взагалі, яке може бути особисте життя, які секрети? Вчитися – ось робота! Запитуйте: «А ти зробила краще за інших?» «А які оцінки?» «А ти здав завдання першим?» Тоді ваша дитина зрозуміє, як зробити вам приємне, і буде розповідати саме те, що вам хочеться почути, щоб не засмучувати, що не розчарувати батьків, не бути покараним, засудженим, адже тато з мамою – це найважливіші люди, і дитина боїться втратити свою значимість в їх очах, не виправдати їхніх сподівань.

Як виховати брехуна: використовуйте слова дитини проти неї

Карайте за ті вчинки і шкільні оцінки, про які до цього попросили дитину розповісти. З задоволенням навішуйте ярлики – звичайно, в педагогічних цілях! Називайте дитину брехуном. Тоді з часом дитина почне відповідати цьому визначенню.

Як виховати брехуна: всіляко показуйте дитині, що програвати – соромно

Якщо малюк обманює під час ігор та категорично заперечує обман, читайте йому нотації. Не дозволяйте йому розслабитися, а вже тим більше – показувати , що він засмучений: мужик змалку повинен бути мужиком. Щоб не засмучувати вас, а також не бути об’єктом принижень, дитина почне вигадувати всілякі хитрощі.

6399_yak_vihovati_brerhuna_2

Як виховати брехуна: у сім’ї ігноруйте момент обговорення єдиних правил

Тоді малюк вже в 3-4 роки буде прекрасно розуміти, що саме потрібно сказати мамі чи бабусі, якщо не вийшло про щось домовитися із суворим татом. Єдині вимоги і безумовність їх виконання допоможуть запобігти небажаній дитячій поведінці, але вам це і не потрібно.

Як виховати брехуна: найпопулярнішим словом має бути слово «не можна»

Постарайтеся збільшити число заборон, тоді малюк почне захищатися від них, придумуючи все нові пояснення. Він відчує себе менш вільним, почне вас обманювати: «Мені бабуся дозволила взяти цукерки» (хоча бабуся нічого подібного не говорила).

Як виховати брехуна: вимагайте щирості від своїх спадкоємців, навіть якщо самі не є еталоном чесності

Наприклад, посилайтеся на хворобу, щоб не йти в гості, називайте менший вік дитини, щоб заощадити на квиток в парк розваг. Тільки не дивуйтеся, якщо і дитяча чесність теж буде відносною.