Виховання дітей

Як допомогти підлітку – поради для батьків

Надія Іванців

pidlitky-4

Пубертат – це час великих змін для вашої дитини. І ви можете допомогти їй впоратись зі змінами, говорячи про статеве дозрівання, спокійно і по-справжньому, та підтримуючи здоровий спосіб життя дитини.

Почніть розмову з вашою дитиною про період статевого дозрівання

Не завжди легко спілкуватися з дітьми про тілесні переживання. Але, маючи досвід відкритих і спокійних розмов, ваша дитина зможе відчувати себе впевненіше, коли її тіло почне змінюватися.

Підліткова криза: що робити батькам?

.

.

Ви можете використовувати наступні поради, щоб почати розмову про статеве дозрівання:

1. Дізнайтеся, що знає ваша дитина. Наприклад, ви можете запитати: “Чи говорять про статеве дозрівання та фізичні зміни в класах здоров’я в школі? Що саме говорять?

2. Іноді ви можете почати розмову, як коментар на сцену у фільмі чи телепрограмі, чи у книзі, яку ви прочитали.. Будьте відкритими і не критичними. Запитуйте думку підлітка і поважайте його погляди.

3. Надайте вашій дитині правдиві факти та виправте будь-яку дезінформацію. Таким чином ви сформуєте довірливу і щиру атмосферу спілкування.

Що важливо:

– запевніть дитину, що статеве дозрівання є важливим і захоплюючим етапом життя

– уникайте слів, таких як “правильно” або “неправильно”, коли мова йде про розвиток

– не порівнюйте свою дитину з іншими

– переконайтеся, що ваша дитина має повну конфіденційність і приватний простір, і завжди стукайте перед входом в кімнату вашої дитини

– підтримуйте здоровий спосіб життя дитини в період статевого дозрівання.

Під час пубертату тіло вашої дитини справляється з великою кількістю фізичних змін. Тому важливо у цей період звернути увагу на здорове та якісне харчування, режим сну, помірне та регулярне фізичне навантаження.

1. Пропонуйте здорову їжу

Заохочуйте здорову збалансовану дієту – переїдання або надмірна кількість солодощів із високим вмістом цукру та жиру може призвести до надмірної ваги та ожиріння у підлітків.

2. Заохочуйте фізичну активність

Для хорошої фізичної та психічної форми кожна дитина потребує щонайменше 60 хвилин середньої та сильної фізичної активності протягом дня.

3. Сприяйте повноцінному сну та відпочинку

Підліткам потрібен досить якісний сон а також стабільний кожноденний розпорядок.

Ви можете бути здоровою моделлю для вашої дитини: правильно харчуйтесь самі, займайтесь фізичними вправами та дотримуйтесь певного режиму.

Надія Іванців, лікар – психотерапевт

.

Дивіться наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.