Пубертат - це час великих змін для вашої дитини. І ви можете допомогти їй впоратись зі змінами, говорячи про статеве дозрівання, спокійно і по-справжньому, та підтримуючи здоровий спосіб життя дитини.
Не завжди легко спілкуватися з дітьми про тілесні переживання. Але, маючи досвід відкритих і спокійних розмов, ваша дитина зможе відчувати себе впевненіше, коли її тіло почне змінюватися.
.
.
1. Дізнайтеся, що знає ваша дитина. Наприклад, ви можете запитати: "Чи говорять про статеве дозрівання та фізичні зміни в класах здоров'я в школі? Що саме говорять?
2. Іноді ви можете почати розмову, як коментар на сцену у фільмі чи телепрограмі, чи у книзі, яку ви прочитали.. Будьте відкритими і не критичними. Запитуйте думку підлітка і поважайте його погляди.
3. Надайте вашій дитині правдиві факти та виправте будь-яку дезінформацію. Таким чином ви сформуєте довірливу і щиру атмосферу спілкування.
- запевніть дитину, що статеве дозрівання є важливим і захоплюючим етапом життя
- уникайте слів, таких як "правильно" або "неправильно", коли мова йде про розвиток
- не порівнюйте свою дитину з іншими
- переконайтеся, що ваша дитина має повну конфіденційність і приватний простір, і завжди стукайте перед входом в кімнату вашої дитини
- підтримуйте здоровий спосіб життя дитини в період статевого дозрівання.
Під час пубертату тіло вашої дитини справляється з великою кількістю фізичних змін. Тому важливо у цей період звернути увагу на здорове та якісне харчування, режим сну, помірне та регулярне фізичне навантаження.
Заохочуйте здорову збалансовану дієту - переїдання або надмірна кількість солодощів із високим вмістом цукру та жиру може призвести до надмірної ваги та ожиріння у підлітків.
Для хорошої фізичної та психічної форми кожна дитина потребує щонайменше 60 хвилин середньої та сильної фізичної активності протягом дня.
Підліткам потрібен досить якісний сон а також стабільний кожноденний розпорядок.
Ви можете бути здоровою моделлю для вашої дитини: правильно харчуйтесь самі, займайтесь фізичними вправами та дотримуйтесь певного режиму.
Надія Іванців, лікар - психотерапевт
.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!