Вагітність і пологи, Календар вагітності, Планування вагітності

Перший тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

1_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Вагітність – це цікава подорож! З кожним тижнем у твоєму організмі відбуватимуться неймовірні зміни. Твоя дитинка розвиватиметься і почне контактувати з тобою ще в животику. Спробую бути тобі хорошою подругою в цій мандрівці й допомогти фаховими порадами.

Маєш звикнути, що твій акушер-гінеколог буде рахувати вагітність від дати першого дня останньої менструації. Хоча розвиток дитинки, насправді, почнеться з моменту запліднення яйцеклітини. Запліднення можливе лише після овуляції яйцеклітини ( звільнення її з фолікулу у просвіт маткової труби ). Найчастіше це відбувається на 14 день від початку менструації, у жінок з 28-ми денним менструальним циклом.Така “плутанина” склалась історично, бо колись технічно неможливо було визначити момент овуляції ( момент готовності яйцеклітини бути заплідненою ). Тому найпомітнішою подією, що передувала початку вагітності, визначали перший день останньої менструації. Наприклад, акушер-гінеколог записує, що маєш 12 тиждень вагітності, хоча твоїй дитинці лише 10 тижнів.

Отже тепер ти знатимеш, що перший і другий тиждень вагітності – це періоди підготовки.

Як належно підготуватися до вагітності читай також у статті:

Важливі питання при плануванні вагітності. На що звернути увагу

Коли шанси завагітніти найвищі? Читайте у статті

Коли найкращий час завагітніти?

. . . . .

Зміни в твоєму тілі:

В тебе відбувається менструація, а яйники (статеві залози) вже готуються до майбутньої можливої вагітності.

1_tyzhden_vagitnosti_zminy_v_jajnyku

На схемі можна побачити процес дозрівання фолікулів – це такі міхурці в яких дозрівають яйцеклітини в оточені допоміжних клітин, які є дуже необхідні для розвитку яйцеклітин та виробітку необхідних жіночих гормонів, а саме естрогену, а згодом і прогестерону.

Про другий тиждень вагітності можна прочитати тут:

Другий тиждень вагітності

Автор: Летнянчик Ольга, лікар

Про правильне харчування читай:

Харчування при вагітності по тижнях