Сім'я

Киця в подарунок: як прийняти нового члена родини

kotyky-1

Вони з’являються в наших будинках по-різному. Хтось мявкав під дверима у дощ, Хтось звернувся бубликом під колесом авто. Хтось сподобався на фото у соцмережі або у клітці на виставці. Але вони завжди змінюють наше життя на краще та потребують великої уваги та піклування – коти, киці, кошенята. Якщо ви запланували подарувати живу тваринку вашим дітям або батькам – підготуйтесь заздалегідь до перших кроків спільного життя.

Щеплення

kotyky-2

Це дуже важливо й для кота, й для ваших близьких. Комплексне щеплення проводять в 2 етапи:

  • через 8-9 тижнів після народження;
  • через 3-4 тижня після першого щеплення.

Зазвичай елітні кошенята з розплідників вже мають щеплення, які відображені у ветеринарній книжці. Якщо ви знайшли малечу під забором – зробіть це самі, обов’язково.

Корма

kotyky-3

У малюків завжди є проблеми із травленням. До 3-х місяців кошенята лише формують майбутній скелет та систему ЖКТ, тому необхідність збалансованого частого (5-6 разів у день) харчування маминим молоком або молочною сумішшю дуже важлива.

Приблизно з 3-х місяців давайте киці 4 рази на день консервований м’який корм для маленьких кошенят: його легко їсти, поки зубки ще маленькі. Готовий корм має всі необхідні мінерали, протеїни, вітаміни та вуглеводи, що потрібні для нормального розвитку малечі.

Сухий збалансований корм для котів можна давати з 5-ти місяців. Обов’язково супроводжуйте подачу корму водичкою. Норма води на 50гр. сухого корму складає 150мл.

Туалет

kotyky-4

Знайдіть затишний куточок, де кицю ніхто не буде турбувати. Спочатку це буде невеличкий шматок м’якої тканини. Поступово привчайте кицю до лотку, який повинен постійно знаходитися в одному місті. Для кошенят обирайте лотки з невисокими бортами, щоб крихітні лапки легко долали перешкоду.

Ліжко

kotyky-5

Оберіть м’який рушник, готовий матрац або зробіть самі затишне гніздечко. Не потрібно одразу брати велике ліжко – кошеня може в ньому почувати себе некомфортно. Спочатку ліжко повинно знаходитись на підлозі, щоб киці було зручно до нього залізати. Головне – привчити кошеня відрізняти ліжечко від туалету, на це знадобиться декілька днів. Забороняйте киці спати з вами або з дітьми – є ризик випадково травмувати малечу.

Іграшки

kotyky-6

Спочатку дайте малечі звичайний резиновий м’ячик, і вся родина отримує безліч привидів для сюжетів на ю-тубі. З віком киця стає розумнішою, тому в інтернет-магазині E-zoo безліч цікавого для пухнастих – від лазерних указок до складних інтерактивних іграшок. Важливо, щоб тваринка розуміла що це – її речі, і не випробувала на міцність дитячі іграшки або зарядку від смартфону.