Сім'я

7 способів краще пізнати свою дитину

1945_golovna

Дитині будь-якого віку просто необхідно повноцінне спілкування з батьками. Поділитися своїми переживаннями, мріями, подивитися в очі, просто не поспішаючи провести час разом. Якщо ви відчуваєте, що у вашій родині такий час стрімко зникає, ніколи не пізно його повернути. Ось, наприклад, чим можна зайнятися з дітьми для зближення, побудови більш міцних і і довірливих стосунків.

Як краще пізнати свою дитину: спільна творчість.

Сюди входить все, що ви вмієте і любите робити, а також те, чому хотіли б навчитися. Найпростіше – малювання або ліплення з пластиліну, глини, солоного тіста, керамічної маси. Сам процес приготування солоного тіста вже викликає радість. Можна дати кожній дитині необхідну кількість борошна, солі, води, фарбу для крашанок. І повірте діти будуть так завзято та натхненно його місити, що вже й сам процес приготування до ліплення може стати повноцінним заняттям. В процесі виготовлення тіста ви можете дізнатися улюблений колір дитини і поговорити про багато речей.

0045_spilna_tvorchist

Як краще пізнати свою дитину: настільні ігри

Настільні ігри добре висвітлюють реакції дитини на перемогу і поразку. Як вона поводиться з суперником, як дотримується правил, чи вміє програвати. Ваше завдання – спостерігати і направляти дитину, допомагати з гідністю пережити програш і бути готовим до нових спроб.

1064_spilni_igri_z_ditinoyu

Настільні і взагалі будь-які колективні ігри – хороший спосіб подивитися і на себе з боку: а як реагуєте ви самі? Адже діти дуже часто просто копіюють нашу поведінку.

Як краще пізнати свою дитину: розмови в колі

Всі сидять в колі і передають м’яч або м’яку іграшку один одному по черзі. При цьому на початку задається питання, на яке кожен відповідає. Наприклад: я люблю … Я мрію … Я хочу, щоб мене називали … Я не люблю … Ось можна багато дізнатися один про одного – і просто поговорити, посміятися.

. . . . .

Як краще пізнати свою дитину: будь-яка спільна діяльність

Разом покатайтеся на велосипеді, поскачіть у класики чи резинки, зліпіть разом вареники, сходіть разом на заняття з йоги. Включіть фантазію і прислухайтеся до своєї дитини.

4367_progulyanka_v_lis

Похід за грибами дає можливість для спілкування. Прогулянка в парк за жолудями чи каштанами дає матеріал для творчості і знову ж можливість поділитися враженнями.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Як краще пізнати свою дитину: фотосесії

Ви можете для початку підказати дитині основні правила зйомки: звідки має падати світло, звернути увагу на фон, не забути про посмішку і зовнішній вигляд моделі. Готуючи і проводячи домашню фотосесію, як раз можна обговорити питання моди, краси, пристойності, що добре і що погано.

7217_simya

Як краще пізнати свою дитину: питання-відповіді

Продумайте і складіть свій список з того, що вам цікаво дізнатися, і тримайте його в голові або під рукою. Під час будь-яких спільних занять «витягуйте» з цього списку по одному-два питання для обговорення.

Як краще пізнати свою дитину: коли слова не потрібні

Іноді добре просто помовчати разом. Обійняти дитину, зайвий раз притиснути до себе. Іноді слова і не потрібні, достатньо жесту, погляду, щоб показати свою любов і те, яка вона для вас дорога. Дорожча наших інтересів, успіху, кар’єри – що ще там у кожного з нас забирає дорогоцінний час.

Поки діти вдома, наш час належить їм. Коли вони підуть, ми будемо чекати дзвінка, смс, будь-якого повідомлення від них і згадувати, згадувати, згадувати …