Виховання дітей, Розвиток дітей

Як відучити дитину спати з батьками?

yak_viduchiti_ditinu_spati_z_batkami

Сон кожної дитини індивідуальний і всі діти засинають по-різному. Одні малюки засинають тільки на руках у мами і прокидаються протягом ночі, інші сплять спокійно без мами і тата з самого народження. Причини цього закладені в характері і темпераменті дитини, а також багато чого залежить від звичок і виховання. Однак є кілька прийомів, завдяки яким малюк навчиться засинати без істерик і постійних нічних пригод.

По-перше, поговоримо про те, з якого віку найкраще відучувати дитину спати з батьками. У цьому питанні однаково шкідливі як зайвий поспіх, так і зволікання. Правильніше за все дотримуватися золотої середини.

Відучуємо спати з батьками з 3-х років

Якщо вірити думці численних психологів, яка підтверджуються і практикою мільйонів матерів, то найменш безболісно відлучення від батьківського ліжка переносять малюки приблизно трирічного віку. Чому так – насправді пояснення досить очевидне.

Саме після досягнення 3-х років дитина починає відчувати себе особистістю в повному розумінні цього слова. Тепер вона потребує свого особистого простору, та й немовлячі страхи (темряви, самотності, незрозумілих звуків) залишилися вже позаду. Може статися, що й сам малюк захоче покинути батьківське ложе, і його потрібно буде лише злегка підштовхнути до цього.

Як саме відучити дитину спати з мамою і татом

Відучити дитину спати з батьками допоможуть кілька простих прийомів, які також убезпечать малюка від зайвого стресу і хвилювань. В цілому мета всіх нижчеописаних дій – наочно показати дитині, що ночувати в своєму власному ліжечку – це не тільки не страшно, але навіть весело.

На самому початку відучування організуйте в ігровій формі разом з дитиною її спальне місце. Якщо ліжечко ще тільки треба купити, обов’язково візьміть сина чи дочку з собою, надайте можливість самостійно вибрати ліжечко.

yak_viduchiti_ditinu_spati_z_batkami2

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

До трирічного віку мама (в першу чергу вона) і тато сприймаються дітьми як захисники. Сильну тривогу спочатку буде викликати просто їх фізична відсутність. У багатьох випадках для подолання цього забобону дитині просто потрібно небагато часу. У перший час, коли дитина лягає спати, в якості заміни захисника в особі мами може виступати м’яка іграшка або домашня тваринка. Залишатися в одній кімнаті з собакою чи улюбленим плюшевим ведмедем – це захоплююча гра для дітей.

Нерідкі випадки, коли неспокійний сон дитини в своєму ліжечку викликається фізіологічними причинами. Так як діти дуже чуйно чують характерний запах матері, то при його відсутності тривога приходить до них навіть під час сну. Вирішується ця неприємна проблема вельми просто – батькам досить залишати біля ліжечка якусь із маминих речей.

. . . . .

Однозначно, те, якому способу ВІДУЧУВАННЯ дитини від спання з батьками віддавати перевагу в кожному конкретному випадку, вирішувати тільки самим батькам. Головне – обдумати та програти цей непростий момент так, щоб він не став для дитини стресом, що загрожуватиме ускладненнями надалі.