Розвиток дітей

Поради які допоможуть підтримувати в дитині творче начало

poradi_szo_dopomozhut_pidtrimuvati_v_ditini_tvorche_nachalo

У більшості випадків талановитими не народжуються, а стають. Безумовно, у кожної дитини вже з народження є певні здібності: хтось швидко рахує, у когось ідеально розвинений слух, а хтось може без зусиль робити гімнастичні вправи. Щоб допомогти дитині розкрити свої творчі здібності, їй необхідно створити певні умови, які будуть підтримувати, і заохочувати дитину до дій.

  • Створіть сприятливу психологічну обстановку для занять дитини, знаходьте слова підтримки для нових творчих починань, ставтеся до них з симпатією і теплотою.
  • Акуратно, ласкаво і ненав’язливо підтримуйте прагнення дитини до творчості. Проявляйте співчуття до її ранніх невдач. Ні в якому разі не висловлюйтеся несхвально про творчі спроби дитини. Якщо часто повторювати: «Добре, але могло бути краще», дитина незабаром зробить висновок, що всі її старання марні, скільки не намагайся, все одно результат буде недостатньо хороший. Подібні слова можливі тільки для дітей з неймовірним прагненням до досягнення мети, але не будемо спокушатися, таких – одиниці.
  • poradi_szo_dopomozhut_pidtrimuvati_v_ditini_tvorche_nachalo2
  • Будьте терпимі до «дивних» ідей дитини, спочатку розберіться в причинах появи ідеї, потім спробуйте знайти в ній «раціональне» зерно. Навіть якщо ви і не знайдете його, все одно не оголошуйте ідею дитини «маячнею» або «нісенітницею», постарайтеся пояснити, що ПОКИ ви не здогадалися, як цю ідею застосувати в житті.
  • Не глушіть в дитині природне бажання ставити запитання. Терпляче і доброзичливо відповідайте на них, щоб у дитини не виникло відчуття, ніби вам набридло її «чому» і «чому». Навпаки, всією своєю поведінкою показуйте, що вам подобається прагнення дитини пізнати світ, особливо вітайте цікаві та глибокі питання.
  • Залишайте дитину одну і дозволяйте їй самостійно займатися справами. Надмірна опіка з вашого боку може заглушити творчість. Нав’язлива батьківська допомога може сприйматися як порушення кордонів особистості. Коли ідея належить самій дитині, то навіть зовсім маленькі діти, не кажучи вже про підлітків, часто надають впертий опір дорослим, які занадто активно прагнуть розділити радість творчої уяви з дитиною.
  • Вчіть дитину поважати точку зору інших, бо тільки тоді інші будуть поважати її думку. Для цього вам самим необхідно ставитися з розумінням і терпінням до думки оточуючих, навіть якщо вона різко відрізняється від вашої. Уважно стежте за своєю мовою, не допускаючи слів засудження на адресу інших, особливо в присутності дитини. Позитивні відгуки батьків про педагогів і, навпаки, педагогів про батьків створюють у дітей почуття захищеності.
  • Відкрито висловлюйте свої почуття до дитини. Діти, що впевнені в любові та повазі батьків, швидше розвиваються. У більшості талановитих людей були люблячі батьки або хоча б один з них був таким.
  • Не бійтеся проявити власну індивідуальність, не прагніть «бути як всі», не приглушуйте в собі творчі пориви. Можливо, це буде пов’язано з складанням віршів або, скажімо, розведенням кроликів, грою на скрипці, вирощуванням рідкісних квітів, малюванням або приготуванням вишуканих страв – головне, щоб ваша творчість несла радість іншим і була по-справжньому доброю. Кожна талановита людина зустрічала хоч раз у своєму житті яскраву і неординарну особистість, що сильно на неї вплинула. Станьте такою особистістю для своїх дітей.
  • Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.
  • Допоможіть дитині оцінити в собі творчу особистість, сприяйте її глибшому самопізнанню, але одночасно вчіть поважати кожну людину, незалежно від її здібностей і талантів.
  • Вчіть дитину покладатися в пізнанні себе і світу не стільки на розум, скільки на інтуїцію. Для цього поряд з питаннями: «Як ти вважаєш?», «Що ти думаєш з цього приводу?» – Частіше задавайте питання: «Що ти відчуваєш?», «Які емоції ти зараз відчуваєш?». Дійсно, великі відкриття часто здійснюють інтуїтивно, завдяки натхненню і осяянню.
  • poradi_szo_dopomozhut_pidtrimuvati_v_ditini_tvorche_nachalo4
  • Створіть необхідну для творчості атмосферу, яка допоможе дитині уникнути можливого суспільного нерозуміння і навіть несхвалення. Не можна, щоб творчість дитини було заглушено, інакше незатребувана енергія, відпущена на творчість, може бути спрямована в небажане русло.
  • Вчіть дитину справлятися з негативними емоціями і не піддаватися впливу поганого настрою.
  • Навчайте дітей бачити хороше і красиве в житті.
  • Зберігайте у своїй душі кращі «дитячі» якості, а дитині допомагайте не розгубити їх.

Дорогі батьки, загляньте в світлі дитячі очі і спробуйте подивитися на світ очима своєї дитини. Пам’ятайте, що, ми, дорослі повинні бути для дитини і родючим грунтом, і живильною вологою, і теплим сонечком, зігріваючим квітку дитячої душі. Саме тоді розкриються унікальні здібності, дані кожній дитині від народження.